Reklama

Od ukwieconego Rynku po ukwiecone dzielnice

12/05/2019 11:00

Po raz trzeci Jarosław w wiosnę wszedł umajony kwieciem. 29 i 30 kwietnia na Rynku trwały Dni Ogrodów i Święto Kwiatów, a ich częścią było ogłoszenie kolejnej edycji konkursu „Kwitnąca Dzielnica 2019”.

Imprezę pod hasłem Dni Ogrodów i Święto Kwiatów otworzyła małżonka burmistrza Bernadetta Paluch oraz organizator imprezy Tomasz Piotrów – prezes firmy Agrimpex. Kiermasz to już tradycyjna część jarosławskiej majówki, podczas którego mieszkańcy mogą zakupić nasiona i sadzonki, obejrzeć sprzęt ogrodniczy i wysłuchać porad ekspertów. Wzorem lat ubiegłych kiermaszowi towarzyszyło wiele wydarzeń pobocznych[paywall]. W tym roku były to m.in. konkursy z nagrodami, koncerty uczniów jarosławskich szkół, występ Zespołu Piosenki Biesiadnej „Akademicy”, recital solistek Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej, działającej przy tej instytucji. Licytacja i konkurs W tegorocznym programie ukwieconego święta podkreślić warto dwa punkty. W poniedziałek, 29 kwietnia, odbyła się licytacja kompozycji kwiatowych, z której dochód przeznaczony został na rzecz akcji Jarosławskie Kilometry Dobra 2019. Drugim z ważnych wydarzeń Dni Ogrodów i Święta Kwiatów było rozpoczęcie III edycji konkursu „Kwitnąca Dzielnica 2019”. Wyzwanie jest skierowane do mieszkańców wszystkich dzielnic Jarosławia. Miasto przekazało im sadzonki, a ci mają wyczarować jak najatrakcyjniejsze kompozycje na swoich placach, rabatach, skwerach i klombach. Rozstrzygnięcie tej rywalizacji nastąpi pod koniec czerwca.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama