Po raz trzeci Jarosław w wiosnę wszedł umajony kwieciem. 29 i 30 kwietnia na Rynku trwały Dni Ogrodów i Święto Kwiatów, a ich częścią było ogłoszenie kolejnej edycji konkursu „Kwitnąca Dzielnica 2019”.
Imprezę pod hasłem Dni Ogrodów i Święto Kwiatów otworzyła małżonka burmistrza Bernadetta Paluch oraz organizator imprezy Tomasz Piotrów – prezes firmy Agrimpex. Kiermasz to już tradycyjna część jarosławskiej majówki, podczas którego mieszkańcy mogą zakupić nasiona i sadzonki, obejrzeć sprzęt ogrodniczy i wysłuchać porad ekspertów. Wzorem lat ubiegłych kiermaszowi towarzyszyło wiele wydarzeń pobocznych[paywall]. W tym roku były to m.in. konkursy z nagrodami, koncerty uczniów jarosławskich szkół, występ Zespołu Piosenki Biesiadnej „Akademicy”, recital solistek Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej, działającej przy tej instytucji. Licytacja i konkurs W tegorocznym programie ukwieconego święta podkreślić warto dwa punkty. W poniedziałek, 29 kwietnia, odbyła się licytacja kompozycji kwiatowych, z której dochód przeznaczony został na rzecz akcji Jarosławskie Kilometry Dobra 2019. Drugim z ważnych wydarzeń Dni Ogrodów i Święta Kwiatów było rozpoczęcie III edycji konkursu „Kwitnąca Dzielnica 2019”. Wyzwanie jest skierowane do mieszkańców wszystkich dzielnic Jarosławia. Miasto przekazało im sadzonki, a ci mają wyczarować jak najatrakcyjniejsze kompozycje na swoich placach, rabatach, skwerach i klombach. Rozstrzygnięcie tej rywalizacji nastąpi pod koniec czerwca.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze