Reklama

Odcinek Kańczuga – Pruchnik oddany. Kierowcy zyskali lepszy komfort podróżowania


Bezpieczeństwo, nowa jakość podróżowania i nowe możliwości rozwoju – na te trzy pozytywy wskazywano podczas oficjalnego otwarcia ukończonej inwestycji drogowej w postaci drugiego etapu przebudowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 881 na odcinku Kańczuga – Pruchnik. Głównym celem zakończonego zadania było usprawnienie komunikacji w regionie i zwiększenie potencjału gmin Kańczuga i Pruchnik.


Ukończona inwestycja to z pewnością istotny element poprawy infrastruktury drogowej na Podkarpaciu. Mówił o tym na podsumowaniu zdania wicemarszałek Piotr Pilch. – Oddajemy do użytku kolejną ważną drogę wojewódzką, którą modernizujemy etapami – od Łańcuta, przez Kańczugę, aż po Pruchnik. Cieszę się, że możemy dziś mówić nie tylko o zakończeniu kolejnego etapu, ale też o dalszych planach. Obecnie projektujemy następny odcinek drogi wojewódzkiej nr 881 w kierunku Przemyśla. Naszym celem jest kompleksowa przebudowa całej trasy, która łączy ważne miasta regionu i stanowi kluczowe połączenie komunikacyjne dla mieszkańców oraz gospodarki – podkreślił.

– Nowoczesne i bezpieczne drogi poprawiają zarówno warunki rozwoju gospodarczego, jak i bezpieczeństwo mieszkańców, którzy codziennie korzystają z lokalnych tras – uzupełnił poseł Tadeusz Chrzan.

Reklama

Oprócz wspomnianych w wydarzeniu udział wzięli: poseł Bartosz Romowicz, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotr Miąso, starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz wraz z wicestarostą Krzysztofem Cebulakiem, członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego Wacław Szkoła, starosta przeworski Dariusz Łapa, włodarze Kańczugi i Pruchnika – Andrzej Żygadło i Stanisław Kłopot, a także przedstawiciele pruchnickiego samorządu i Osiedla Pruchnik Dolny oraz inżynier kontraktu Taduesz Winiarski i prezes PDM Dębica Piotr Jarosz. Oddaną drogę poświęcił symbolicznie archiprezbiter jarosławski ks. dziekan Piotr Kandefer.

Inwestycja pochłonęła[paywall] ponad 48 mln zł, przy czym 38,5 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne. Warto przypomnieć, że w 2022 r. PZDW w Rzeszowie ukończył przebudowę drogi wojewódzkiej nr 881 od Pantalowic do Pruchnika o długości 7,22 km w ramach pierwszego etapu zadania. Ukończony etap drugi uzupełnia modernizację drogi od Kańczugi do Pantalowic o długości 4 km i 1,8 km ulicy Jarosławskiej w Pruchniku. Celem inwestycji była poprawa komfortu podróżowania poprzez podniesienie klasy drogi z Z do G, a także usprawnienie komunikacji w regionie. Zrealizowany projekt obejmował m.in.: przebudowę skrzyżowań, chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przejazdów kolejowo-drogowych, a także budowę nowego mostu w Kańczudze. Aktualnie PZDW pracuje już nad dokumentacją dla kolejnego zadania, którym będzie rozbudowa i budowa drogi nr 881 – z Pruchnik do Żurawicy wraz z wariantami obwodnicy Pruchnika. Trasa ta obejmuje ok. 25,5 km.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/11/2025 15:02
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama