Reklama

Oddziały paszportowe będą czynne dłużej

06/05/2015 14:04

Oddziały paszportowe w najbliższych miesiącach będą czynne dłużej. Podkarpacki Urząd Wojewódzki wychodzi w ten sposób naprzeciw potrzebom mieszkańców regionu, ze względu na rozpoczynający się sezon urlopowy.

W 2014 r. do wojewody podkarpackiego złożonych zostało prawie 57 tys. wniosków paszportowych. Tylko od początku maja do końca sierpnia wpłynęło ponad 15,5 tys. wniosków o wydanie tego dokumentu. Rekordowym dniem ubiegłego roku był 20 czerwca. W dzień po święcie Bożego Ciała do oddziałów paszportowych w naszym regionie wpłynęło aż 605 wniosków.

W Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu można składać wnioski paszportowe i odbierać dokumenty we wtorki od godziny 8.00 do 17.30. W pozostałe dni oddziały czynne są [paywall] od 7.30 do 15.30. Oddziały paszportowe będą pracować dłużej do 25 sierpnia.

– Wydłużone godziny pracy usprawnią i ułatwią załatwienie spraw paszportowych. Czas oczekiwania na wydanie paszportu wynosi od 10 dni do trzech tygodni. Nie mniej jednak w sezonie letnim, w którym wpływa najwięcej wniosków okres ten może się wydłużyć – informuje Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym oddziale paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2015-05-06 17:06:24

    Zaczynają się już ustawiać kolejki emigrujących.Każdy chce uciekać z tego najbiedniejszego regionu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-05-06 18:26:52

    Państwo , zwłaszcza pod "rządami"PO  , nigdy nie było przyjazne obywatelom. Obecnie   , ze wzgledu na fatalną sytuację na rynku pracy / monstrualne bezrobocie/ ,  zrobi i robi wszystko,  ażeby wypchać jak największą liczbę Polaków  za granicę , bo to osłabia protesty  , niezadowolenie  , frustracje itp.  Więc nie ma się co dziwić ,że Państwo nagle zrobiło sie takie "uprzejme"  w stosunku  do obywateli.  To jest w interesie  właśnie tego Państwa , a nie obywateli. Trzeba czytać ze zrozumieniem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2015-05-07 08:31:04

    No i dobrze i niech tak zostanie już. Bo jak za chwilę Polska wyjdzie z UE to kolejki się zrobią.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości