Reklama

Odjazdowy Bibliotekarz 2024

23/06/2024 16:21

6 czerwca br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy PZPW w Rzeszowie przyłączyła się po raz drugi do ogólnopolskiej kampanii rowerowo-czytelniczej pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Akcja łączy przejazd rowerowy wybraną trasą z promocją czytelnictwa. 97 uczestników rajdu, wśród nich bibliotekarze przemyskich bibliotek, nauczyciele, studenci oraz uczniowie, wyruszyło na rowerach o g. 8.30 sprzed Galerii Sanowej. W eskorcie wozu policyjnego, zaopatrzeni w odblaski i pomarańczowe akcenty ubioru, przejeżdżali ulicami Przemyśla i okolicznymi miejscowościami. Miejscem docelowym był Zespół Dworsko-Parkowy w Medyce.

Pisarz i podróżnik Maciej Młynarczyk (po lewej) i dyrektor PBW dr Piotr Pękalski.

Reklama


Po przejażdżce, na uczestników czekały „odjazdowe” atrakcje towarzyszące. Na wstępie odbyła się animacja czytelnicza, zatytułowana „Podróżując, uwalniasz swój potencjał – czyli spotkanie z Maciejem Młynarczykiem, autorem książki pt. „Idę, słuchając życia. Prawdziwa historia”, o samotnej i pieszej wędrówce do Santiago de Compostella. Spotkanie pełne ciekawych opowieści, fotografii oraz filmików miało być inspiracją do tego, aby przekraczać własne granice i nie rezygnować z życiowych dążeń, wyzwań i marzeń. Następnie młodzież uczestniczyła w rywalizacjach sportowo-zręcznościowych „Z rowerem i z książką”. Była dobra zabawa, emocjonujące rozgrywki i międzyszkolna rywalizacja oraz upominki dla wszystkich drużyn. Atrakcją kończącą drugą edycję „Odjazdowego Bibliotekarza” był piknik. Około godziny 13 wyruszono w drogę powrotną do Przemyśla.

Kto jechał

Do akcji przyłączyło się 13 placówek: Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego, Biblioteka uczelniana Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, I Liceum Ogólnokształcące i II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2  w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 6 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 11 w Przemyślu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Przemyślu, Dom Pomocy Społecznej im. Brata Alberta – Caritas w Przemyślu oraz Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Medyce.

Reklama


Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Bożena Ryczan – starosta przemyski oraz Wojciech Bakun – prezydent Przemyśla, który odwiedził uczestników na starcie i dał znak do odjazdu – rozpoczęcia imprezy. W tym roku zdecydowanie przybyło „odjazdowych” rowerzystów, sympatyków biblioteki, miłośników słowa pisanego i rowerowych wypraw. Do zobaczenia za rok!


Agnieszka Biedroń

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2024 16:21
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama