Jagoda Kurecka, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej im. prof. Stefana Myczkowskiego w Jankowicach, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację PGE. Jej interpretacja obrazu „Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha zdobyła uznanie jury, które postanowiło wyróżnić jej pracę spośród 3254 nadesłanych z całej Polski.
„Sukces Jagody przyniósł radość całej klasie”
– przekazała jankowicka podstawówka, dodając, że w ramach nagrody uczniowie wezmą udział we wspólnej wycieczce do Muzeum Narodowego w Lublinie, gdzie będą mogli jeszcze bliżej spotkać się ze sztuką i czerpać inspirację z dzieł wielkich mistrzów.
„Wybór najlepszych prac to jak próba wybrania najpiękniejszej gwiazdy na niebie”
– mówi Katarzyna Wasilewska, prezes zarządu Fundacji PGE (organizatora konkursu – przyp. red.).
„Rekordowa liczba prac to potwierdzenie, że sztuka wciąż świeci pełnym blaskiem. Obrazy, które kiedyś były niezauważalne, dziś rezonują szerokim echem, żyją dalej – w młodych rękach i wrażliwych spojrzeniach. Konkurs „Spotkania ze sztuką” to festiwal twórczości i świadectwo pasji młodych artystów”
Reklama
– dodaje podkreślając, że misją Fundacji PGE jest upowszechnianie kultury i sztuki, a konkurs, organizowany już po raz czwarty, jednoznacznie pokazuje, że miłość do sztuki może się zacząć już w podstawówce.

Na zdjęciu praca Jagody.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze