Reklama

Ogólnopolski sukces młodej artystki z SP w Jankowicach

Jagoda Kurecka, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej im. prof. Stefana Myczkowskiego w Jankowicach, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację PGE. Jej interpretacja obrazu „Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha zdobyła uznanie jury, które postanowiło wyróżnić jej pracę spośród 3254 nadesłanych z całej Polski.

„Sukces Jagody przyniósł radość całej klasie”

– przekazała jankowicka podstawówka, dodając, że w ramach nagrody uczniowie wezmą udział we wspólnej wycieczce do Muzeum Narodowego w Lublinie, gdzie będą mogli jeszcze bliżej spotkać się ze sztuką i czerpać inspirację z dzieł wielkich mistrzów.

„Wybór najlepszych prac to jak próba wybrania najpiękniejszej gwiazdy na niebie”

– mówi Katarzyna Wasilewska, prezes zarządu Fundacji PGE (organizatora konkursu – przyp. red.).

„Rekordowa liczba prac to potwierdzenie, że sztuka wciąż świeci pełnym blaskiem. Obrazy, które kiedyś były niezauważalne, dziś rezonują szerokim echem, żyją dalej – w młodych rękach i wrażliwych spojrzeniach. Konkurs „Spotkania ze sztuką” to festiwal twórczości i świadectwo pasji młodych artystów”

Reklama

– dodaje podkreślając, że misją Fundacji PGE jest upowszechnianie kultury i sztuki, a konkurs, organizowany już po raz czwarty, jednoznacznie pokazuje, że miłość do sztuki może się zacząć już w podstawówce.

Na zdjęciu praca Jagody.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/02/2026 13:11
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama