Dziś, tj. w niedzielę, 27 kwietnia, Kalwaria Pacławska – jak co roku zresztą – przywołała do siebie miłośników jednośladów, który zawierzyli Maryi swoje bezpieczeństwo i wspólnie oddali jej hołd.
Uroczystą mszę świętą odprawił gwardian o. Marian Gołąb, a koncelebrowali ją ksm Damian Toczek i o. Piotr Odój. Kazanie wygłosił ks. Robert Fuk ze Szczebrzeszyna, który podkreślił, jak ważna jest droga ludzkiego życia oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Nawiązał również do Roku Nadziei, szczególnego w Kościele katolickim, obchodzonego pod hasłem "Pielgrzymi nadziei".
W Kalwarii Pacławskiej, według szacunkowych zestawień, znalazło się nawet 4,5 tys. motocykli, uroczyście poświęconych po mszy św.
Dużym zainteresowaniem cieszy się również zbiórka krwi – do krwiobusa ustawiła się długa kolejka chętnych do podzielenia się tym wyjątkowym darem.
Artur Wilgucki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze