Reklama

Ogólnopolskie rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Kalwarii Pacławskiej [ZDJĘCIA]

27/04/2025 12:58

Dziś, tj. w niedzielę, 27 kwietnia, Kalwaria Pacławska – jak co roku zresztą – przywołała do siebie miłośników jednośladów, który zawierzyli Maryi swoje bezpieczeństwo i wspólnie oddali jej hołd.

Uroczystą mszę świętą odprawił gwardian o. Marian Gołąb, a koncelebrowali ją ksm Damian Toczek i o. Piotr Odój. Kazanie wygłosił ks. Robert Fuk ze Szczebrzeszyna, który podkreślił, jak ważna jest droga ludzkiego życia oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Nawiązał również do Roku Nadziei, szczególnego w Kościele katolickim, obchodzonego pod hasłem "Pielgrzymi nadziei".

W Kalwarii Pacławskiej, według szacunkowych zestawień, znalazło się nawet 4,5 tys. motocykli, uroczyście poświęconych po mszy św.

Reklama

Dużym zainteresowaniem cieszy się również zbiórka krwi – do krwiobusa ustawiła się długa kolejka chętnych do podzielenia się tym wyjątkowym darem.

 

Artur Wilgucki

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/04/2025 13:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama