Nie ma sytuacji przegranej – przekonywał 10 maja br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej znany benedyktyn z Tyńca, ojciec Leon Knabit. Spotkanie z tym nietuzinkowym zakonnikiem przyciągnęło prawdziwe tłumy.
88-letni ojciec Leon to ceniony rekolekcjonista, były przeor opactwa Benedyktynów w Tyńcu, publicysta oraz autor i współautor wielu poczytnych książek. To także postać medialna. Był twarzą kilku programów telewizyjnych, takich jak Ojciec Leon zaprasza czy Ojciec Leon Zawodowiec, współprowadzi program[paywall] Sekrety mnichów w TVP1 i pisze blog, nagrodzony w 2011 r. tytułem „Blog Roku” w kategorii „Profesjonalne”.
Przy tym wszystkim to wspaniała osobowość. Człowiek tryskający humorem, za który otrzymał Order Uśmiechu, z dystansem do siebie, z łatwością nawiązujący kontakt z innymi i niezwykle serdeczny.
Nie ma sytuacji przegranej to tylko jedna z życiowych mądrości, którymi podzielił się ze słuchaczami na czwartkowym spotkaniu i które zresztą stały się tytułami jego książek. Zachęcał na przykład, by przestać narzekać i zacząć żyć, i stwierdził, że nikt nie jest byle jaki, każdy jest jakiś. W swojej wypowiedzi często powracał do przeszłości. Mówił o tym, że w wieku 17 lat już wiedział, co będzie robił, a dziś stwierdza, że podjął słuszną decyzję.
Najpierw wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, a później został wyświęcony na księdza diecezjalnego, ale to właśnie życie zakonne okazało się jego prawdziwym powołaniem. Opowiedział także o swojej znajomości z Janem Pawłem II, którego poznał jeszcze jako młodego księdza. – Więcej słuchał, niż mówił. Już wtedy wiedziało się, że jest kimś nieprzeciętnym – wspominał zakonnik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.RADICAL NEWS - MIŁOSIERDZIA - TEKSTOWO.PL
RADICAL NEWS - MIŁOSIERDZIA - TEKSTOWO.PL