Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu była areną pięknej historycznej inscenizacji zatytułowanej „Matka” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni.
– Ojczyzna to matka, a matka to miłość. Z tej miłości do matki Ojczyzny zrodził się pomysł naszej inscenizacji historycznej, przygotowanej z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
– powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni Andżelika Goraś. Dzieci miały zaszczyt zaprezentować się szerszej publiczności na scenie Zamku Kazimierzowskiego 27 listopada br.[paywall]
– Poprzez ruch i taniec przeprowadziliśmy publiczność przez trudne lata naszej historii, stając się świadkami rozbiorów, powstań i w końcu odrodzenia. Artystycznym wyrazem apelujemy w inscenizacji o konieczność budowania i pielęgnowania w naszym codziennym życiu tej wyjątkowej relacji, jaka łączy nas, Polaków, z matką Ojczyzną. W szczególny sposób pragnęliśmy wyrazić naszą wdzięczność, ale przede wszystkim troskę o jej wolność i suwerenność
Reklama
– dodała A. Goraś.
Spektakl wyreżyserowany został przez Sylwię Buś i Jagodę Dzięgielowską – nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni, kostiumy przygotowała Agnieszka Wilk, pomocą techniczną służył Piotr Buś, zaś aktorami byli uczniowie łętowskiej podstawówki, na czele z tytułową matką Mają Barszczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze