Zwykle czepiam się spraw drobnych, ale uciążliwych dla mieszkańców. Tym razem wpadło mi w oko coś innego.
12 maja 2019 roku w Kalwarii Pacławskiej odsłonięto aleję Dębów Pamięci Kapelanów Katyńskich, zamordowanych w 1940 roku przez NKWD. Przy tej okazji odsłonięto też pamiątkową tablicę, ufundowaną przez IPN.
To pierwsze w Polsce takie zbiorowe upamiętnienie. W uroczystościach wziął udział ówczesny marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, delegacja Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, duchowni, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i zaproszeni goście. Były kamery, przemówienia i zapewnienia o konieczności pamiętania o tej zbrodni, po czym goście się rozjechali i na tym się skończyło.
Minął rok z okładem. Pod kamieniem z pamiątkową tablicą leży przywiędły, zrudziały wieniec, pewnie jeszcze z tamtej uroczystości, a sam kamień zaczął się przechylać, więc został podparty solidnym drągiem. Ot przykład, jak to bywa z pamięcią.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a co stoi na przeszkodzie by tym miejscem zaopiekowali się braciszkowie z Kalwarii Pacławskiej ? co czasu im brak ? przecież to szacunek i o pamięć Kapelanów Katyńskich, zamordowanych w 1940 idzie ?????
TAK ONI JUŻ NIC NIE ROBIĄ TYLKO BUDUJĄ INFRASTRUKTURĘ DO TRZEPANIA KASY A W KAPLICZKACH TO CO CAŁY ROK BRUD NIKT NIE PRZEJDZIE I NIE SPRZĄTNIE BRACISZKOWIE NIE MAJĄ CZASU CIEKAWE CO ROBIĄ JESZCZE NIEDAWNO PROWADZILI GOSPODARSTWO TO ROZUMIEM ALE TERAZ
Ile to coś kosztowało. I kto wziął za ten bubel kasę?Nie ma winnych? Nie ma "właściciela"? Zrównać z ziemią to coś. GWARANTUJĘ, że zaraz się odnajdzie :D
Szanowny Panie Czepialski,wielokrotnie Panu przyklaskiwałem za trafne uwagi. Zmieniłem jednak podejście do miasta (wizerunku), po rozmowie z dziesięcioma osobami, które zachęciłem po raz pierwszy do obejrzenia i podziwiania Przemyśla. Osoby te były niemal w szoku, jakie jest piękne. Sam widok ze stacji ORLEN-u, zjeżdżając z bud, po prostu poraża:-)Pomijam tyle świetnych atrakcji, które Pan doskonale zna. W zasadzie, osoby z mojego polecenia, które po raz pierwszy odwiedziły Przemyśl, były zauroczone. Nauczmy się dbać o perełkę tej Polski. Mam skalę porównawczą. A urzędnicy, cóż, tacy sami w innych miastach,zatem nie zabijamy się wzajemnie. Z poważaniemObywatel
IPN natworzył tylu bohaterów ,ze nie ma tygodnia by nie odbyła się przynajmniej jedna bum parada ku czci.Sęk w tym,że tak plejada nowych bohaterów i bum parady na ich cześć zaciera naszą prawdziwą historię a także ludzi którzy dla kraju poświęcili życie.W dzisiejszych ełytach nie przywiązuje się do tego żadnej uwagi.Byle zaliczyć bum paradę i tak jest i w tym przypadku.Wyjatkowo żałosna jest natomiast postawa obecnych zakonników w Kalwarii.Nie szanują nawet księzy którzy oddali życie za Polskę.Ale co można wymagać od zakonnika.
Salve amicus, Gratuluję znajomości łaciny.
Ten drąg jest tam od samego początku a wieniec jest sprzed dwóch lub trzech miesięcy. Trochę przesadziłeś.
https://nowiny24.pl/odnowia-cenne-zabytki-podkarpacia-samorzad-wojewodztwa-wyda-41-mln-zl-lista/ar/c1-15140122 Kapliczki się wyremontuje.
To jest miś na miarę naszych możliwości, Oczywiście nie jest to nasze ostatnie słowo i jeszcze nie raz otworzymy oczy niedowiarkom. Jakoś tak to było w Misiu Bareji. A tak na marginesie ten wieniec nie przyleciał czasem samolotem rządowym z Warszawy w statusie lotu HEAD?
samolocik i limuzynkę odebrali a taki "pilocik" będący ponad 20 -cia lat na utrzymaniu podatnika z wygórowanym i skrzywionym własnym EGO , który szasta/ł/ przez lata publiczną kasą bez ograniczeń, przywykł do LUKSUSÓW i piechotą nie będzie chodzi - WIĘC te zwiędłe wieńce/obecnie już śmieci/ mogą być tylko sprzątnięte przez prawdziwych patriotów
Publiczną kasą szasta się bezkarnie i najlepiej. Więc przekaz dla młodych jest jasny. Po co się uczyć, lepiej zapisać się do partii i kombinować jak partyjniacy- wszelkiej maści "nieuki".
a co stoi na przeszkodzie by tym miejscem zaopiekowali się braciszkowie z Kalwarii Pacławskiej ? co czasu im brak ? przecież to szacunek i o pamięć Kapelanów Katyńskich, zamordowanych w 1940 idzie ?????
TAK ONI JUŻ NIC NIE ROBIĄ TYLKO BUDUJĄ INFRASTRUKTURĘ DO TRZEPANIA KASY A W KAPLICZKACH TO CO CAŁY ROK BRUD NIKT NIE PRZEJDZIE I NIE SPRZĄTNIE BRACISZKOWIE NIE MAJĄ CZASU CIEKAWE CO ROBIĄ JESZCZE NIEDAWNO PROWADZILI GOSPODARSTWO TO ROZUMIEM ALE TERAZ
Ile to coś kosztowało. I kto wziął za ten bubel kasę?Nie ma winnych? Nie ma "właściciela"? Zrównać z ziemią to coś. GWARANTUJĘ, że zaraz się odnajdzie :D