Reklama

Okręgowy Puchar Polski dla KS Wiązownica

Rzuty karne rozstrzygnęły sprawę w finale okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzyły się dwa najsilniejsze obecnie zespoły w naszym regionie, czyli KS Wiązownica i Pogoń-Sokół Lubaczów.

Spotkanie rozegrane zostało na stadionie w Wiązownicy i nie miało faworyta. Lubaczowianie po raz pierwszy wystąpili pod wodzą dotychczasowego asystenta Łukasza Surmy – Pawła Słomianego. Ten pierwszy został zwolniony przez zarząd po dramatycznej domowej porażce z Siarką Tarnobrzeg 1:6.

Ekipa Szymona Szydełki trofeum broniła i obroniła. Po serii rzutów karnych, w których błysnął Jakub Osobiński. Dał się pokonać ledwie raz. To był trzecie spotkanie tych zespołów w tym sezonie, które zakończyło się po 90 minutach takim samym rezultatem, czyli 1:1.

Reklama

W I połowie było trochę nudno. Zbyt wiele było chaosu z obu stron, prostych strat piłki, niedokładności i pozorowanej konsekwencji w grze. Nie było także bramek, ale to goście mieli więcej klarownych okazji.

W II połowie lepiej nie było, z jednym zastrzeżeniem: padły bramki. Dwie. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Przemysław Zieliński, który celnym strzałem głową sfinalizował dośrodkowanie Grzegorz Janiczaka. Lubaczowianie w ostatniej chwili przedłużyli swoje nadzieje na uniesienie sporych rozmiarów trofeum, kiedy doświadczony Adam Imiela pokonał J. Osobińskiego. Pewnie nic by to nie dało, gdyby w 66. min uderzenie Ihora Hatali zamiast na poprzeczce wylądowało w siatce.

Reklama

Dogrywka to szachy. Nikt nie chciał się odkryć, czekając na loterię, którą niewątpliwie była seria rzutów karnych. W tej lepiej zaprezentował się wspomniany J. Osobiński. Piłkarze Pogoni-Sokoła znaleźli na niego tylko raz sposób.

KS Wiązownica awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Ale znacznie ważniejszym tak dla niego, jak i Pogoni-Sokoła będzie walka o utrzymanie statusu III-ligowca.

 

KS Wiązownica – Pogoń-Sokół Lubaczów 1:1 (0:0, 1:1), karne: 3:1

  • Bramki: 1:0 Zieliński 57. min, 1:1 Imiela 88. min.
  • Wiązownica: Osobiński – Kordas, Kapuściński, Hatala, Maj – Tonia (76. Mazur), Janiczak, Płatek (58. A. Kasia), Jopek (86. Jaroch) – Zieliński (76. Buńko), M. Kasia (58. Łazor).
  • Pogoń-Sokół: Siryk – Wyparło, Gul, Żołądź (72. Guedes), Mruk (64. Doniecki) – Płonka (102. Grabowski), Rosljakow (64. Bystrek), Rusjan, Bielenda (91. Popiela) – Imiela, Felicia.
  • Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola). Żółte kartki: Felicia, Imiela, Bystrek i Guedes. Widzów: 400.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/05/2025 11:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama