Reklama

Ola Jakubowska – mistrzyni pięknego czytania

Wielki sukces w V Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania odniosła uczennica Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu Aleksandra Jakubowska. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odebrała pierwszą nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Głównym organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie. Wzięli w nim udział uczniowie z 71 miejscowości, ze 150 szkół na całym Podkarpaciu. Aby znaleźć się w gronie najlepszych, trzeba było się wykazać w etapie międzyszkolnych przesłuchań, do których zakwalifikowało się 201 uczniów. Z ponad 2 tys. uczestników komisja konkursowa wyłoniła 67 finalistów, z których 24 otrzymało nagrody główne, a 43 przyznano wyróżnienia. Gala finałowa odbyła się w Tygodniu Bibliotek (8 – 15 maja)[paywall].

Aleksandra Jakubowska z przemyskiego „gastronomika” błysnęła znakomitą techniką czytania, czyli płynnością, wartkością i lekkością mowy, poprawnością artykulacji głosek, dykcją. Nie miała żadnych problemów ze środkami artystycznego wyrazu, czyli: pauzowaniem, tempem czytania, ekspresją, modulacją głosu i jego natężeniem. Nic dziwnego, że była najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Do konkursu przygotowywała się pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego Bernardyny Banaś. – To nie pierwszy tego typu sukces Oli. Była również laureatką czwartej edycji tego konkursu. W ubiegłym roku zajęła trzecie miejsce.

Reklama

W konkursie wyróżnieni zostali także uczniowie z innych szkół z naszego terenu. W kategorii szkół podstawowych (klasy I – III) wyróżnienie otrzymała Antonina Socha (kl. II Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu, nauczyciel – Mirosław Lotycz). W tej samej kategorii, ale dla klas IV – VI 3. miejsce zajął Stanisław Sławiński (kl. VI Zespołu Szkół w Mirocinie, nauczyciel – Jolanta Mróz), zaś wyróżnienie otrzymała Wiktoria Pelc (kl. IV Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu, nauczyciel – Mirosław Lotycz). Wreszcie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżniona została Katarzyna Kozioł (kl. II Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, nauczyciel – Elżbieta Ciemięga).


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    K. - niezalogowany 2016-05-15 12:12:30

    Slicznotka :*

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    eeeee - niezalogowany 2016-05-15 13:49:33

    Oooo Olaaa :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    O - niezalogowany 2016-05-15 19:20:14

    Gratulacje OluFajny masz aparat ! :d

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości