Wielki sukces w V Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania odniosła uczennica Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu Aleksandra Jakubowska. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odebrała pierwszą nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Głównym organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie. Wzięli w nim udział uczniowie z 71 miejscowości, ze 150 szkół na całym Podkarpaciu. Aby znaleźć się w gronie najlepszych, trzeba było się wykazać w etapie międzyszkolnych przesłuchań, do których zakwalifikowało się 201 uczniów. Z ponad 2 tys. uczestników komisja konkursowa wyłoniła 67 finalistów, z których 24 otrzymało nagrody główne, a 43 przyznano wyróżnienia. Gala finałowa odbyła się w Tygodniu Bibliotek (8 – 15 maja)[paywall].
Aleksandra Jakubowska z przemyskiego „gastronomika” błysnęła znakomitą techniką czytania, czyli płynnością, wartkością i lekkością mowy, poprawnością artykulacji głosek, dykcją. Nie miała żadnych problemów ze środkami artystycznego wyrazu, czyli: pauzowaniem, tempem czytania, ekspresją, modulacją głosu i jego natężeniem. Nic dziwnego, że była najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Do konkursu przygotowywała się pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego Bernardyny Banaś. – To nie pierwszy tego typu sukces Oli. Była również laureatką czwartej edycji tego konkursu. W ubiegłym roku zajęła trzecie miejsce.
W konkursie wyróżnieni zostali także uczniowie z innych szkół z naszego terenu. W kategorii szkół podstawowych (klasy I – III) wyróżnienie otrzymała Antonina Socha (kl. II Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu, nauczyciel – Mirosław Lotycz). W tej samej kategorii, ale dla klas IV – VI 3. miejsce zajął Stanisław Sławiński (kl. VI Zespołu Szkół w Mirocinie, nauczyciel – Jolanta Mróz), zaś wyróżnienie otrzymała Wiktoria Pelc (kl. IV Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu, nauczyciel – Mirosław Lotycz). Wreszcie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżniona została Katarzyna Kozioł (kl. II Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, nauczyciel – Elżbieta Ciemięga).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Slicznotka :*
Oooo Olaaa :D
Gratulacje OluFajny masz aparat ! :d