W Nowej Sarzynie odbyło się 3. Grand Prix Podkarpacia juniorek i juniorów. W zawodach wystąpiła trójka reprezentantów przemyskiego Nurtu: Aleksandra Makar, Gracjan Dębski oraz Wiktor Iwaniuch. Świetnie spisała się ta pierwsza, która wygrała całe zawody. Warto dodać, że młodym adeptom celuloidowej piłeczki, podopiecznym Zdzisława Bodnara, przyszło się zmierzyć ze starszymi zawodnikami, nawet o 5 lat!
Ola w grupie eliminacyjnej wygrała 3:0 z Wiktorią Porębą oraz 3:1 z Anną Rogalą (obie KU AZS Politechnika Rzeszów). W ćwierćfinale pewnie pokonała 3:0 Małgorzatę Porębę (KU AZS Politechnika Rzeszów), w półfinale ograła zaś 3:1 Zuzannę Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla). W finale spotkała się z Kingą Hawro (Kolping Jarosław) i po zaciętym meczu zwyciężyła 3:2. Tym samym A. Makar zakwalifikowała się (bez eliminacji) do 3. Grand Prix Polski juniorek i juniorów, które odbędzie się 23 – 25 lutego br. w Rzeszowie.
G. Dębski w grupie eliminacyjnej wygrał 3:0 z Jakubem Kwaśnickim (UKS MOSiR Dukla), następnie uległ 1:3 Jakubowi Hubce oraz pokonał 3:0 Jakuba Juchę (obaj KU AZS Politechnika Rzeszów). W 1. rundzie turnieju głównego ograł 3:2 Adriana Fornala (UKS MOSiR Dukla), by w ćwierćfinale uznać wyższość Mikołaja Gerke (KU AZS Politechnika Rzeszów) 1:3.
W. Iwaniuch w grupie eliminacyjnej wygrał 3:1 z Krystianem Pytką (ATS Bingo Ropczyce), następnie ograł 3:0 Mateusza Karpiuka (KU AZS Uniwersytet Rzeszów) oraz nieznacznie 2:3 przegrał z Adrianem Fornalem (UKS MOSiR Dukla). W 1. rundzie turnieju głównego pokonał 3:1 Artura Czecha (KTS Tarnobrzeg), by w ćwierćfinale – po bardzo dobrym meczu – ulec późniejszego zwycięzcy całych zawodów Szymonowi Flaumenhaftowi (KU AZS Politechnika Rzeszów). W meczu o 7. miejsce w turnieju młodzi przemyślanie spotkali się ze sobą. Górą w pojedynku był G. Dębski, który zajął 7., zaś W. Iwaniuch 8. miejsce w imprezie.
W Krośnie natomiast odbyło się 3. Grand Prix Podkarpacia młodzików. Nurt reprezentowała dwójka zawodników – Wojciech Dębski oraz Kacper Ściubak. Chłopcy grali kategorię wyżej, z zawodnikami starszymi nawet o dwa, trzy lata.

Wojciech Dębski (z lewej; obok trener Z. Bodnar) był o krok od podium w Krośnie. Z prawej Kacper Ściubak. Fot. zbiory własne
Świetnie zaprezentował się W. Dębski, który zajął wysokie 4. miejsce. W grupie eliminacyjnej pewnie wygrał trzy mecze. Najpierw ograł 3:1 Karola Hydzika (SKT Sanok), następnie pokonał 3:0 Alana Worka (ATS Bingo Ropczyce) oraz również 3:0 Juliana Zborowskiego (KSTS Krosno).
W turnieju głównym, w meczu 2. rundy, W. Dębski pewnie 3:0 zwyciężył zawodnika UKS SP Korzeniów Huberta Szerszenia. W ćwierćfinale ograł 3:0 Jakuba Szerszenia (również UKS SP Korzeniów). W półfinale musiał uznać wyższość Jakuba Kwaśnickiego. W meczu o 3. miejsce, po bardzo dobrym meczu i walce do końca, przegrał minimalnie 2:3 z Jakubem Mrózkiem (LZS Kąkolówka).
K. Ściubak bardzo dzielnie walczył ze starszymi zawodnikami, zdobył cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze