Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych rozegrana została od 7 do 14 kwietnia br. Drużyny z naszego regionu wróciły do domu z jednym medalem.
Nasi przedstawiciele wystartowali w drugiej części imprezy. 12 kwietnia br. zmagania zakończyli warcabiści, a dzień wcześniej brydżyści. Warcabiści z Podkarpacia zajęli w klasyfikacji województw 4. miejsce. Indywidualnie na ogromne brawa zasługuje Kinga Hulak, która zdobyła srebrny medal, Klara Kornaga zajęła 4. miejsce (obie Unia Horyniec-Zdrój, kategoria do 10 lat). Dawid Mańczak (MUKS Libero Basznia Dolna) był 6. w kategorii do 13 lat. W klasyfikacji klubowej horyniecka Unia zajęła 5. miejsce w Polsce, Libero – 9. W zawodach startowali również zawodnicy z SGU Czarni Oleszyce (16. miejsce) oraz SGU Orzeł Lubaczów (17. miejsce). Kinga Hulak zakwalifikowała się na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w stolicy Estonii Tallinie (31 lipca – 7 sierpnia br.). Wyjazd i pobyt naszych zawodników na mistrzostwach wspomogli pospołu: Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Gminy w Lubaczowie i w Horyńcu-Zdroju.
Warto dodać, że równolegle rozegrano warcabowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 10 i 13 w grze błyskawicznej. Na uwagę zasługują miejsca najmłodszych warcabistów z naszego regionu. Klara Kornaga była 5., Amelia Kornaga i Jakub Skibicki zajęli 8. miejsce, a Kinga Hulak i Dawid Siteń – 9.

WYNIKI:
juniorki do lat 10: 2. Kinga Hulak, 4. Klara Kornaga (LKS UNIA Horyniec-Zdrój), 14. Amelia Kornaga (wszystkie Unia Horyniec-Zdrój);
juniorzy do lat 10: 9. Jakub Skibicki (Unia), 10. Tobiasz Weber (MUKS Libero Basznia Dolna), 13. Dawid Siteń (SGU Orzeł Lubaczów);
juniorki do lat 13: 10. Konstancja Hulak (Unia), 11. Jagoda Błaż (Czarni), 12. Zuzanna Bosak (Libero);
juniorzy do lat 13: 6. Dawid Mańczak (Libero), 11. Paweł Krzyśkowski (Unia), 13. Dawid Nicpoń (Libero).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze