Reklama

Oliwia Gancarz wicemistrzynią świata!

W tureckiej Antalyi odbyły się Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych. Jedyny medal reprezentacja Polski zdobyła za sprawą Oliwii Gancarz (Unia Horyniec-Zdrój, wcześniej SGU Czarni Oleszyce) w grze klasycznej (długiej) w kategorii do 10 lat. Gratulujemy!

Oliwia w grze błyskawicznej i aktywnej uplasowała się odpowiednio na 12. i 5. miejscu.

W mistrzostwach Polskę reprezentowała równiej jej siostra Marika, zajmując odpowiednio 9., 8. i 11. miejsce w tej samej kategorii wiekowej. Bardzo dobre lokaty[paywall] w kategorii do lat 19 zajęła Zuzanna Bosak (MUKS Libero Basznia Dolna) – odpowiednio 6., 6. i 10. miejsce.

Takie rezultaty cieszą tym bardziej, że tak Marika Gancarz, jak i Z. Bosak mają szansę na kolejny występ w młodzieżowym czempionacie globu w przyszłym roku, są bowiem młodsze od większości zawodniczek, które stanęły na starcie.

Oczywiście wystąpią pod jednym warunkiem: muszą zakwalifikować się do reprezentacji w przyszłorocznych mistrzostwach Polski.

- To ogromny sukces. Kolejny naszych wspaniałych warcabistów. Wyjazdy na takie zawody są bardzo kosztowne, jeśli jedzie na nie kilkanaście osób w różnych kategoriach wiekowych. Część opłacają rodzice, ale środki finansowe pozyskujemy się z różnych źródeł. Dziękujemy za możliwość startu w Turcji Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, pani poseł Teresie Pamule oraz burmistrzowi miasta i gminy Oleszyce panu Andrzejowi Gryniewiczowi – powiedział człowiek-legenda warcabów na Podkarpaciu Jan Artymowicz.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama