W tureckiej Antalyi odbyły się Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych. Jedyny medal reprezentacja Polski zdobyła za sprawą Oliwii Gancarz (Unia Horyniec-Zdrój, wcześniej SGU Czarni Oleszyce) w grze klasycznej (długiej) w kategorii do 10 lat. Gratulujemy!
Oliwia w grze błyskawicznej i aktywnej uplasowała się odpowiednio na 12. i 5. miejscu.
W mistrzostwach Polskę reprezentowała równiej jej siostra Marika, zajmując odpowiednio 9., 8. i 11. miejsce w tej samej kategorii wiekowej. Bardzo dobre lokaty[paywall] w kategorii do lat 19 zajęła Zuzanna Bosak (MUKS Libero Basznia Dolna) – odpowiednio 6., 6. i 10. miejsce.
Takie rezultaty cieszą tym bardziej, że tak Marika Gancarz, jak i Z. Bosak mają szansę na kolejny występ w młodzieżowym czempionacie globu w przyszłym roku, są bowiem młodsze od większości zawodniczek, które stanęły na starcie.
Oczywiście wystąpią pod jednym warunkiem: muszą zakwalifikować się do reprezentacji w przyszłorocznych mistrzostwach Polski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze