Reklama

Ominął kontrolę, ale został zatrzymany

24/01/2018 09:30

30-letni obywatel Ukrainy próbował ominąć kontrolę graniczną. Okazało się, że nie posiadał żadnych dokumentów.

Ukrainiec przez ostatnie tygodnie pracował w Polsce. Jak stwierdził, jego dokumenty podróży zostały skradzione. Zamiast wyrobić sobie tymczasowy paszport zdecydował się na nielegalny powrót do kraju. Na teren przejścia granicznego przyjechał autobusem, a następnie próbował przejść między samochodami omijając odprawę graniczną. Został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy, otrzymał również administracyjną decyzję zobowiązującą go do powrotu na Ukrainę z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 1 roku. Jeszcze w tym samym dniu strażnicy graniczni przekazali go swoim ukraińskim odpowiednikom.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG odnotowali 13 przypadków prób ominięcia kontroli granicznej. Większość z nich bo, aż 9 miała miejsc na kierunku wyjazdowym z Polski. Sprawcami byli zazwyczaj obywatele Ukrainy. We wszystkich przypadkach próby ominięcia kontroli granicznej wynikały z braku dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości