30-letni obywatel Ukrainy próbował ominąć kontrolę graniczną. Okazało się, że nie posiadał żadnych dokumentów.
Ukrainiec przez ostatnie tygodnie pracował w Polsce. Jak stwierdził, jego dokumenty podróży zostały skradzione. Zamiast wyrobić sobie tymczasowy paszport zdecydował się na nielegalny powrót do kraju. Na teren przejścia granicznego przyjechał autobusem, a następnie próbował przejść między samochodami omijając odprawę graniczną. Został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy, otrzymał również administracyjną decyzję zobowiązującą go do powrotu na Ukrainę z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 1 roku. Jeszcze w tym samym dniu strażnicy graniczni przekazali go swoim ukraińskim odpowiednikom.
W ubiegłym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG odnotowali 13 przypadków prób ominięcia kontroli granicznej. Większość z nich bo, aż 9 miała miejsc na kierunku wyjazdowym z Polski. Sprawcami byli zazwyczaj obywatele Ukrainy. We wszystkich przypadkach próby ominięcia kontroli granicznej wynikały z braku dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze