Reklama

One się nie zatrzymują. Anna i Julia ze srebrem MP U-18!

Tydzień po niezwykle udanych Mistrzostwach Europy Juniorów w Jerozolimie ekipa UKS „Tempo 5” Przemyśl startuje w Mistrzostwach Polski U-18 w Bielsku-Białej. Pierwszego dnia przemyślanie zdobyli trzy medale. Reprezentantki Polski Anna Kicińska i Julia Szczepanik zostały wicemistrzyniami naszego kraju, Adrian Pempuś wywalczył brązowy medal! Gratulujemy! Ale można być pewnym, że to jeszcze nie koniec…

Mistrzostwach Polski U-18 w Bielsku-Białej to jednocześnie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  w Sportach Letnich. Ekipa UKS „Tempo 5” wyjechała z kilkoma szansami medalowymi, bo jego przedstawiciele znakomicie spisywali się w tym sezonie.

Już pierwszego dnia zawodów, czyli dzisiaj 16 lipca br., przemyślanie trzykrotnie stawali na podium! Jako pierwsza w finale wystąpiła Julia Szczepanik w biegu na 400 m ppł. W swoim biegu eliminacyjnym (były cztery) uzyskała drugi czas 1:03,72 min, porównywalny do wyniku z Izraela. W finale medalu by nie dał. Ale tam Julia odpaliła! „Zakręciła się” koło rekordu życiowego (1:01,37 min), pobiegła znakomicie, notując czas 1:01,70 min. To dało jej tytuł wicemistrzyni Polski juniorek.

Reklama

Druga do walki o medal (skutecznie!) stanęła brązowa medalista w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Europy Juniorów w Jerozolimie, czyli Anna Kicińska. Z tym, że rywalizowała w finale pchnięcia kulą, bo w tej konkurencji także należy do ścisłej juniorskiej czołówki w Polsce. W pełni to potwierdziła w finale, w którym wystąpiło 12 kulomiotek. W eliminacjach Anna uzyskała 14,63 m i spokojnie awansowała do walki o medale. Tam znacznie się poprawiła, rzuciła 15,21 m, co dało jej srebrny medal. Wygrała Julia Michałowska z rezultatem 15,66 m. Te dwie zawodniczki zdominowały finał, bo brązowa medalistka Patrycja Ligman uzyskała 13,28 m.

Wspaniałą niespodziankę sprawił Adrian Pempuś w biegu na 2000 m z przeszkodami. W niezwykle szybkim biegu poprawił rekord życiowy, uzyskując 6:05,31 min. Ten rezultat dał mu brązowy krążek Mistrzostw Polski U-18! Zwyciężył Wiktor Janduła z czasem 5:50,11 min.

Reklama

Przemyślanie zajęli także 4. i 5. miejsce w finale skoku wzwyż. Patryk Panyło był 4., Patryk Pelc zajął 5. lokatę. Obaj pokonali poprzeczkę na wysokości 1,91 m. Ten pierwszy tym rezultatem wyrównał „życiówkę”. Do brązu zabrakło 5 cm.

 

To z pewnością jeszcze nie koniec znakomitych występów przemyskich młodych lekkoatletów. Jutro, 17 lipca br., w finale swojej koronnej konkurencji, czyli rzucie dyskiem wystąpi Anna Kicińska. Eliminacje w wykonaniu Anny były dość nerwowe, ale ostatecznie je… wygrała! Pierwszą próbę spaliła, w drugiej rzuciła – jak na nią – ledwie 33,75 m (z tym rezultatem i tak zameldowałaby się w finale), ale w trzeciej było już wszystko w porządku. 41,87 m dał jej 1. miejsce w eliminacjach, w których wystąpiło 23 zawodniczki. Finał rozpocznie się o g. 15.05.

Reklama


fot.ze zbiorów własnych
Adrian Pempuś (z trener Marią Sugier) sprawił niezwykle miłą niespodziankę, zdobywając brązowy medal MP U-18 w biegu na 2000 m z przeszkodami.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama