Tydzień po niezwykle udanych Mistrzostwach Europy Juniorów w Jerozolimie ekipa UKS „Tempo 5” Przemyśl startuje w Mistrzostwach Polski U-18 w Bielsku-Białej. Pierwszego dnia przemyślanie zdobyli trzy medale. Reprezentantki Polski Anna Kicińska i Julia Szczepanik zostały wicemistrzyniami naszego kraju, Adrian Pempuś wywalczył brązowy medal! Gratulujemy! Ale można być pewnym, że to jeszcze nie koniec…
Mistrzostwach Polski U-18 w Bielsku-Białej to jednocześnie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Ekipa UKS „Tempo 5” wyjechała z kilkoma szansami medalowymi, bo jego przedstawiciele znakomicie spisywali się w tym sezonie.
Już pierwszego dnia zawodów, czyli dzisiaj 16 lipca br., przemyślanie trzykrotnie stawali na podium! Jako pierwsza w finale wystąpiła Julia Szczepanik w biegu na 400 m ppł. W swoim biegu eliminacyjnym (były cztery) uzyskała drugi czas 1:03,72 min, porównywalny do wyniku z Izraela. W finale medalu by nie dał. Ale tam Julia odpaliła! „Zakręciła się” koło rekordu życiowego (1:01,37 min), pobiegła znakomicie, notując czas 1:01,70 min. To dało jej tytuł wicemistrzyni Polski juniorek.
Druga do walki o medal (skutecznie!) stanęła brązowa medalista w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Europy Juniorów w Jerozolimie, czyli Anna Kicińska. Z tym, że rywalizowała w finale pchnięcia kulą, bo w tej konkurencji także należy do ścisłej juniorskiej czołówki w Polsce. W pełni to potwierdziła w finale, w którym wystąpiło 12 kulomiotek. W eliminacjach Anna uzyskała 14,63 m i spokojnie awansowała do walki o medale. Tam znacznie się poprawiła, rzuciła 15,21 m, co dało jej srebrny medal. Wygrała Julia Michałowska z rezultatem 15,66 m. Te dwie zawodniczki zdominowały finał, bo brązowa medalistka Patrycja Ligman uzyskała 13,28 m.
Wspaniałą niespodziankę sprawił Adrian Pempuś w biegu na 2000 m z przeszkodami. W niezwykle szybkim biegu poprawił rekord życiowy, uzyskując 6:05,31 min. Ten rezultat dał mu brązowy krążek Mistrzostw Polski U-18! Zwyciężył Wiktor Janduła z czasem 5:50,11 min.
Przemyślanie zajęli także 4. i 5. miejsce w finale skoku wzwyż. Patryk Panyło był 4., Patryk Pelc zajął 5. lokatę. Obaj pokonali poprzeczkę na wysokości 1,91 m. Ten pierwszy tym rezultatem wyrównał „życiówkę”. Do brązu zabrakło 5 cm.
To z pewnością jeszcze nie koniec znakomitych występów przemyskich młodych lekkoatletów. Jutro, 17 lipca br., w finale swojej koronnej konkurencji, czyli rzucie dyskiem wystąpi Anna Kicińska. Eliminacje w wykonaniu Anny były dość nerwowe, ale ostatecznie je… wygrała! Pierwszą próbę spaliła, w drugiej rzuciła – jak na nią – ledwie 33,75 m (z tym rezultatem i tak zameldowałaby się w finale), ale w trzeciej było już wszystko w porządku. 41,87 m dał jej 1. miejsce w eliminacjach, w których wystąpiło 23 zawodniczki. Finał rozpocznie się o g. 15.05.

fot.ze zbiorów własnych
Adrian Pempuś (z trener Marią Sugier) sprawił niezwykle miłą niespodziankę, zdobywając brązowy medal MP U-18 w biegu na 2000 m z przeszkodami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze