Reklama

Oni znają receptę na długi i udany związek [ZDJĘCIA]


Toastem wzniesionym lampką szampana, jubileuszowym tortem i wspólnym obiadem uczczono w gminie Stary Dzików wyjątkowy jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, który świętowało 21 par, niestety pięć – czy to z powodów zdrowotnych czy osobistych – nie mogło wziać udziału w uroczystości.


17 lipca z pewnością na długo zapisze się w pamięci jubilatów, którzy tego dnia gościli w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie, uczestnicząc w odświętnym wydarzeniu zorganizowanym z okazji złotych godów. Była okazja do wspominania wyjątkowego momentu złożenia sobie małżeńskiej przysięgi i najwspanialszych chwil na wspólnej drodze. Małżonkowie odebrali też z rąk wójta gminy Tomasza Jabłońskiego okolicznościowe Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane im za piękny staż przez prezydenta RP. Wcześniej jednak wzięli udział w mszy św. odprawionej w ich intencji w kościele parafialnym w Starym Dzikowie, koncelebrowanej przez księży proboszczów Roberta Mokrzyńskiego, Grzegorza Stankiewicza oraz Piotra Ciećkiewicza.

Małżonkom nie szczędzono serdeczności i szczerych gratulacji. Te popłynęły nie tylko od gospodarza gminy, ale też od posłanki Teresy Pamuły i członka Zarządu Powiatu Lubaczowskiego Józefa Ozimka, który wystąpił w imieniu starosty Barbary Broź i senatora RP Mieczysława Golby. Pary odebrały też okolicznościowe dyplomy, upominki oraz kwiaty. Odbierając laury, nie kryły wzruszenia, podkreślając, że największą nagrodą za te wszystkie lata są dla nich sukcesy dzieci i uśmiechy wnucząt.

Reklama

Złote jubileusze świętowali[paywall] tego dnia: Maria i Stanisław Barszczowscy, Maria i Jan Czarny, Danuta i Eugeniusz Horajscy, Waleria i Stanisław Hulakowie, Józefa i Ludwik Jabłońscy, Teres i Jan Komendowie, Maria i Franciszek Nieckarzowie, Maria i Zbigniew Nieckarzowie, Krystyna i Eugeniusz Osetkowie, Maria i Kazimierz Pyrowie, Urszula i Eugeniusz Rogożowie, Maria i Stanisław Rzepeccy, Maria i Józef Saraburowie, Maria i Marian Sobczyszynowie, Krystyna i Józef Sobczyszynowie, Maria i Stanisław Stachowowie. Pozostałych 5 jubileuszowych z różnych względów nie dotarły na uroczystość. Byli to: Janina i  Stanisław Jakubcowie, Maria i Michał Marczakowie, Jadwiga i Henryk Ozimkowie, Krystyna i Władysław Wawrejkowie oraz Zofia i Zdzisław Winiarzowie.

Jubilatom osobiście świętującym złote gody umilił czas występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie, przygotowanych przez dyrektor Beatę Goraj oraz Bogdana Ozimka. Łezka wzruszenia zakręciła się z pewnością w oku niejednego małżonka za sprawą szlagierów z lat młodości, jakie serwował zgromadzonym zaproszony na wydarzenie muzyk. Całość uroczystości zwieńczyły wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/08/2025 10:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama