Meczem z Nielbą Wągrowiec zespół ORLEN Upstream SRS Przemyśl rozpoczyna drugi sezon występów na bezpośrednim zapleczu PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, czyli w Lidze Centralnej. Inauguracyjne spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 18 września br., o godzinie 18 w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Przed rozpoczęciem rywalizacji o mistrzowskie punkty, w przemyskim zespole doszło do personalnej rewolucji. Drużynę opuściło aż siedmiu zawodników: Grzegorz Barnaś, Adam Iwasieczko, Kevin Starzecki, Kacper Kielar, Daniel Dutka, Tomasz Mochocki i Paweł Stołowski. W ich miejsce pozyskaliśmy: Gracjana Nowaka (bramkarz), Stanisława Makowiejewa, Jakuba Ćwiękę, Janusza Wandzla, Sebastiana Świta, Jakuba Makułę. Ze „starego” składu w ORLEN Upstream SRS pozostali: Paweł Sar (bramkarz), Dzianis Krytski, Tomasz Kulka, Szymon Światłowski, Karol Kroczek, Mateusz Kroczek, Tomasz Biernat, Kamil Guzdek, Patryk Walczyk, Maciej Kubisztal, Michał Kipp. Choć mecze kontrolne tego nie potwierdziły, rodzi się naprawdę intrygujący zestaw personalny, który jeśli zaskoczy, będzie w stanie namieszać w tej lidze. Oby tak się stało!
– Większość klubów deklaruje przed sezonem, podobnie i my, iż z pewnością celem zasadniczym jest spokojne utrzymanie się w Lidze Centralnej. A jeśli zdrowie pozwoli, nie zawiedziemy i będziemy – podobnie jak w zeszłym sezonie – bić się o najwyższe cele, nie odpuszczając żadnemu rywalowi – zapewnił prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Robert Skawiński.
Na powitanie z nowym sezonem przeciwnikiem przemyślan będzie zespół Nielby Wągrowiec. Zespół, z którym rozegrali ostatnie spotkanie w sezonie 2021 – 2022. Wówczas dwukrotnie pokonali ekipę prowadzoną przez Bartosza Świerada – 28:27 na wyjeździe i 33:31 u siebie. Najwięcej bramek w dwumeczu zdobył Paweł Stołowski – 12. Popularnego „Stołka”, legendy piłki ręcznej w Przemyślu, nie ma już w zespole, ale trzeba mieć nadzieję, że inni godnie go zastąpią.
– Nielba to bardzo niewygodny i nieprzewidywalny team. W poprzednim sezonie dość długo walczył o utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej, ale obecnie to nie ma żadnego znaczenia. Trzon zespołu z poprzedniego sezonu został utrzymany, a to ważne, bo stabilizacja składu jest równie ważnym elementem jak przygotowanie motoryczne czy taktyczne. Z pewnością liderami będą: król strzelców sezonu 2021 – 2022 Ligi Centralnej Paweł Gregor, Igor Drzazgowski, Karol Przychodzień czy Daniel Kelm. Do drużyny dołączyli najzdolniejsi juniorzy oraz młody, 19-letni obrotowy Jakub Świątkiewicz z SMS Kwidzyn. W przedsezonowych sparingach Nielba prezentowała się obiecująco. Większość meczów kontrolnych wygrywała, a mierzyła się m.in. z: Stalą Gorzów Wielkopolski, Gwardią Koszalin czy Grunwaldem Poznań. W ostatnim sparingu przed ligą wygrała z Real Astromal Leszno 31:26 – wyliczył R. Skawiński.
To były jednak tylko sparingi. A jak wiadomo żaden sparing nie zastąpi meczu o stawkę, meczu o mistrzowskie punkty. Zarówno władze klubu, jak i przede wszystkim sami zawodnicy bardzo liczą na swoich kibiców. Jak stwierdził R. Skawiński, nic nie dodaje tak skrzydeł zawodnikom, jak myśl, że stoją za nimi wierni sympatycy. Że wspierają ich głośnym dopingiem i wiarą w zwycięstwo!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze