Reklama

ORLEN Upstream zostaje z przemyskimi szczypiornistami

30 stycznia br. meczem u siebie z KSSPR Końskie I-ligowi piłkarze ręczni ORLEN Upstream SRS Przemyśl rozpoczną II rundę mistrzowskich zmagań. W ostatnim czasie z ich obozu doszło kilka pozytywnych informacji.

Przede wszystkim sponsor tytularny, czyli spółka ORLEN Upstream przedłużyła współpracę z klubem i sponsorem tytularnym pozostanie także w 2021 r. – Nowa umowa jest następstwem owocnej współpracy w minionym roku i szansą na dalszy rozwój sportowy i organizacyjny naszego klubu. Jest nam niezmiernie miło, że nasze działania spotkały się z aprobatą zarządu ORLEN Upstream. Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi tytularnemu za dotychczasowe wsparcie i zaufanie. Możliwość współpracy z firmą, która kładzie wielki nacisk na działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, to dla nas wielkie wyróżnienie[paywall]. Z dumą i przyjemnością będziemy prezentować logo ORLEN Upstream na naszych strojach w tym roku – powiedział prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Przemyśl Robert Skawiński.

Wrócił Dutka

Całą I rundę zespół występował bez niezwykle ważnego ogniwa, jakim w zeszłym, niedokończonym, sezonie był Daniel Dutka. Rozgrywający zaraz po jego zakończeniu miał wypadek, ucierpiał, przeszedł operację i kilka miesięcy miał wyłączone z uprawiania sportu. Rehabilitacja była długa. Pierwotnie sam zawodnik i działacze przewidywali, że może wrócić do gry w listopadzie. Niestety, nie było to możliwe. Kilka dni temu prezes R. Skawiński poinformował, że były rozgrywający superligowej SPR Stali Mielec jest już gotowy. Władze podpisały z nim kontrakt definitywny, bo wcześniej występował na zasadzie wypożyczenia z mieleckiej ekipy.

Reklama

– Jesteśmy przekonani, że Daniel pomoże nam w walce o miejsce dające awans do Ligi Centralnej w przyszłym sezonie – z nadzieją w głosie powiedział R. Skawiński.

Być może nie jest to ostatnie wzmocnienie zespołu przed decydującą batalią o grę w sezonie 2021 – 2022 w I Lidze Centralnej. Wszystko okaże się w najbliższych dniach. Z całą pewnością nowe twarze, które wzmocnią drużynę, są jak najbardziej wyczekiwane. Mimo zajmowania obecnie przez ORLEN Upstream SRS Przemyśl miejsca gwarantującego występy na zapleczu superligi (3. miejsce), absolutnie nie jest pewne, że tak będzie na koniec sezonu. Wszystko przez fatalne występy u siebie przeciwko najlepszym zespołom w tej lidze. Przemyślanie we wstydliwym stylu ulegli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i kompromitującym – Padwie Zamość i MUKS Zagłębiu ZSO 14 Sosnowiec. Terminarz jest niekorzystny i najprawdopodobniej tylko wygrana na parkiecie w: Zamościu, Ostrowcu Świętokrzyskim lub Sosnowcu może sprawić, że pierwsza „trójka” będzie osiągalna. Czas pokaże.

Reklama

Juniorzy mistrzami Podkarpacia

Zakończyły się zmagania w Podkarpackiej Lidze Juniorów w piłce ręcznej, będącymi jednocześnie mistrzostwami Podkarpacia. Bezapelacyjnie rywalizację wygrali młodzi piłkarze ręczni Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl, którzy w ostatnim spotkaniu nie dali szans w Mielcu młodzieży SPR Stali. Wygrali 28:37 (16:17) i bez porażki zakończyli zmagania, awansując do dalszej fazy Mistrzostw Polski Juniorów. Od 5 do 7 lutego br. przemyska hala POSiR będzie gospodarzem jednego z turniejów 1/16 mistrzostw Polski.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości