Święto Objawienia Pańskiego, bardziej kojarzone z nazwą Trzech Króli to doskonała okazja, by w wielu miejscach na świecie oddać cześć Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi, których dwa tysiące lat temu Gwiazda prowadziła do betlejemskiej stajenki. Również mieszkańcy Przemyśla włączyli się w obchody.
Mini Orszak Trzech Króli został zorganizowany we współpracy prezydenta miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek oraz Radia Fara.
Obchody rozpoczęły się punktualnie o g. 11:30 mszą świętą w Archikatedrze Przemyskiej. Zaraz po niej, uczestnicy w uroczystym orszaku przeszli pod szopkę na Rynku Starego Miasta, by tam zaśpiewać kolędy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Szerzej w najbliższym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kiedyś były pochody 1 majowe , a teraz - od kilkunastu lat - orszaki . co tam robią funkcjonariusze służb i wojska ? Po cywilnemu i prywatnie mogą sobie uczestniczyć. Lecz widać ,że "kadrowcom" z kleru i partyjnym mocodawcom się nie odmawia. Oportunizm, konformizm i lukrowana wiara kadry dowódczej jest "zabójcza" dla Państwa oraz porządku konstytucyjnego i to w przyszłości, niektórym odbije się czkawką. amen.
@sewerynTo się nazywa Wolność.Ale taki osobnik jak Ty tego nigdy nie zrozumie. Tacy to tylko w PełO wierzą :D
Kiedyś były pochody 1 majowe , a teraz - od kilkunastu lat - orszaki . co tam robią funkcjonariusze służb i wojska ? Po cywilnemu i prywatnie mogą sobie uczestniczyć. Lecz widać ,że "kadrowcom" z kleru i partyjnym mocodawcom się nie odmawia. Oportunizm, konformizm i lukrowana wiara kadry dowódczej jest "zabójcza" dla Państwa oraz porządku konstytucyjnego i to w przyszłości, niektórym odbije się czkawką. amen.
@sewerynTo się nazywa Wolność.Ale taki osobnik jak Ty tego nigdy nie zrozumie. Tacy to tylko w PełO wierzą :D