Reklama

Orszak Trzech Króli w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Święto Objawienia Pańskiego, bardziej kojarzone z nazwą Trzech Króli to doskonała okazja, by w wielu miejscach na świecie oddać cześć Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi, których dwa tysiące lat temu Gwiazda prowadziła do betlejemskiej stajenki. Również mieszkańcy Przemyśla włączyli się w obchody.

Mini Orszak Trzech Króli został zorganizowany we współpracy prezydenta miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek oraz Radia Fara. 

Obchody rozpoczęły się punktualnie o g. 11:30 mszą świętą w Archikatedrze Przemyskiej. Zaraz po niej, uczestnicy w uroczystym orszaku przeszli pod szopkę na Rynku Starego Miasta, by tam zaśpiewać kolędy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Szerzej w najbliższym wydaniu ŻP. 


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    superdrab_21 2023-01-07 19:05:14

    Kiedyś były pochody 1 majowe , a teraz - od kilkunastu lat - orszaki .   co tam robią funkcjonariusze służb i wojska ? Po cywilnemu i prywatnie mogą sobie uczestniczyć. Lecz widać ,że "kadrowcom" z kleru i partyjnym mocodawcom się nie odmawia. Oportunizm, konformizm i lukrowana wiara kadry dowódczej jest "zabójcza" dla Państwa oraz porządku konstytucyjnego i to w przyszłości, niektórym odbije się czkawką. amen.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2023-01-08 11:57:32

    @sewerynTo się nazywa Wolność.Ale taki osobnik jak Ty tego nigdy nie zrozumie. Tacy to tylko w PełO wierzą :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama