Poczet władców Polski w strojach z epoki, rzymski rydwan, policyjny patrol konny, czarnoskóry król dumnie kroczący na wielbłądzie – to tylko niektórzy członkowie barwnego korowodu postaci, które przeszły dziś w organizowanym od 2012 roku jarosławskim Orszaku Trzech Króli.
Święto Trzech Króli w Jarosławiu, przede wszystkim za sprawą proboszcza parafii Chrystusa Króla ks. Andrzeja Surowca, tradycyjnie już obchodzi się bardzo okazale. Nie inaczej było w tym roku. Orszak Trzech Króli rozpoczęła Msza św. w kościele Chrystusa Króla, w trakcie której abp Adam Szal wygłosił homilię. Potem barwne korowody ruszyły ulicami miasta. Na jarosławskim Rynku spotkały się cztery orszaki – trzy prowadzili królowie, czwarty był Orszakiem Świętej Rodziny. Mieszkańcy dopisali mimo tęgiego mrozu, a samo przejście barwnego orszaku i sceny jasełkowe odegrane na płycie Rynku mogły zachwycić.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co to za jakieś muzułmańskie przebierańce (uchodźcy?) i dlaczego dzieciom wciska się ciemnotę, że mają im oddawać cześć? Za co? Za to, że w dawnych czasach pustoszyli ziemie polskie i ścinali głowy Polakom a całe rodziny brali w jasyr.
A na Przemyśl to się kuria obraziła za przepiepszone wybory.
Ja wiemk że medrców było 20. Ponieważ żaden król nie dotarł do GROTY narodzenia
Ubranie Żyda też jakby nie z przed dwóch tysięcy lat. Ktoś tu coś pokręcił.
Pozatym skoro w pisze że przyszli ze WSCHODU to jakim cudem znalazł się tam afrykanin( południowy zachód od betlejem) i europejczyk( północny zach. od betlejem)????
Co to za jakieś muzułmańskie przebierańce (uchodźcy?) i dlaczego dzieciom wciska się ciemnotę, że mają im oddawać cześć? Za co? Za to, że w dawnych czasach pustoszyli ziemie polskie i ścinali głowy Polakom a całe rodziny brali w jasyr.
A na Przemyśl to się kuria obraziła za przepiepszone wybory.
Ja wiemk że medrców było 20. Ponieważ żaden król nie dotarł do GROTY narodzenia