„Po tym istnym horrorze ortograficznym Błażeja ogarnęła niepohamowana żądza nicnierobienia”. Uczniowie biorący udział w II edycji konkursu ortograficznego o pióro Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, z „Ortograficznymi potyczkami Błażeja” poradzili sobie jednak koncertowo.
Czternaście uczestniczek i jeden uczestnik pojawili się w Zespole Szkół w Kańczudze w piątek, 15 grudnia, by mierzyć się hochsztaplerem, gomółką, dierzbą, rubieżą i pręgierzem. Mistrzowie ortografii nie dali się jednak zaskoczyć i z dumą stanęli na podium turnieju.
Niekwestionowaną mistrzynią została Maja Gaweł. Tuż za nią uplasowała się Milena Mazur. Na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Szajner.
Kapituła konkursu postanowiła też wyróżnić Emilię Foremną, Nikolę Urban i Nikolę Buryło.
Walczącym tego dnia z „kiełbem krótkowąsym i dziesięcioipółletnim węgorzem” serdecznie gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze