Reklama

Osadzeni remontują drogę do przedszkola i LOK-u

Kilkuosobowa grupa osadzonych, odbywających kary w Zakładzie Karnym w Medyce, remontuje drogi dojazdowe do siedzib Przedszkola Miejskiego nr 9 oraz Ligi Obrony Kraju przy ulicy Słowackiego w Przemyślu. To wspólna inicjatywa Zakładu Karnego w Medyce oraz przemyskiego LOK-u.

To nieodpłatna praca na rzecz miasta. Osadzeni zostali wytypowani i skierowani przez Służbę Więzienną do zatrudnienia w ramach realizacji Programu „Praca dla więźniów”. Materiały budowlane dostarczył LOK, Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu przekazał na remont trylinkę, a miejska spółka PWiK wykonała studzienkę kanalizacyjną[paywall]. Remont drogi dojazdowej zarówno do przedszkola, jak i LOK-u jest jak najbardziej uzasadniony, bo stan nawierzchni ulicy był fatalny.

– Skazani, zatrudnieni nieodpłatnie do działań na rzecz miasta Przemyśla, wykonują szereg prac porządkowych, remontowych i gospodarczych. Pracują w szkołach, przedszkolach, obiektach sportowych, muzeum, siedzibach PTTK, MOZU oraz innych placówkach podlegających miastu. Usuwają dzikie wysypiska śmieci, sprzątają miasto – wyliczył kpt. Piotr Pijanowski, kierownik Działu Penitencjarnego Zakładu Karnego w Medyce, rzecznik prasowy tej instytucji.

Reklama

W 2017 r. skazani z ZK w Medyce wypracowali na rzecz miasta ponad 10 tys. tzw. roboczogodzin. – Praca jest formą resocjalizacji i jednym z najważniejszych oddziaływań na skazanych. Uczy ich samodyscypliny, nawyku pracy, współdziałania w grupie, odpowiedzialności, sumienności. Znaczna część osadzonych, odbywających karę w Zakładzie Karnym w Medyce, jest zatrudniona odpłatnie na rzecz prywatnych podmiotów. Dzięki zarobionym pieniądzom zasilają Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz mogą spłacać zobowiązania alimentacyjne i sądowe – dodał kpt. P. Pijanowski.

Warto zaznaczyć, że obecnie tzw. powszechność zatrudnienia skazanych z ZK w Medyce wynosi ok. 88 procent wszystkich więźniów tam przebywających.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    uzytkownik - niezalogowany 2018-04-09 12:44:49

    trzeba dać im szansę po wioskach też pracowali i każdy był z nich bardzo zadowolony.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2018-04-10 07:23:34

    Ul.Rakoczego : obraz nędzy i rozpaczy , krzaczory rosną w drodze, śmiecie , cmentarz Żydowski  usiany odpadami.. itp,itd..  tam przydała by się ekipa sprzątająca !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama