ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE Na sztucznym lodowisku w Przemyślu odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w łyżwiarstwie szybkim – jedyna w mieście impreza w tej dyscyplinie sportu. W związku z tym można zawody te traktować jako nieoficjalne Mistrzostwa Przemyśla. Patronat nad zmaganiami objęli Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz prezydenta Przemyśla Robert Choma.
W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z miasta Przemyśla. Młodzi adepci łyżwiarstwa szybkiego startowali w trzech kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Uczniowie i uczennice klas I – IV mieli za zadanie pokonanie jednego okrążenia lodowiska, natomiast klasy V – VI[paywall] – dwa okrążenia. Prowadzona była klasyfikacja indywidualna i drużynowa.
Zawody przygotowali nauczycieli wf z „jedynki” – Andrzej Makara oraz Artur Goclon. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało 102 uczniów z: SP 1, SP 4, SP 6 i SP 11. Puchary oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowali: wspomniani już M. Kuchciński oraz R. Choma, a także: Straż Miejska w Przemyślu, sklep komputerowy „Komputronik” oraz Foto-Studio Jacek Choma. Wśród wszystkich startujących zawodników rozlosowano atrakcyjne gadżety komputerowe oraz supernagrodę czyli tablet ufundowany przez „Komputronik”. Dla dzieci biorących udział w zawodach oraz kibiców przygotowany był grill z pyszną kiełbaską oraz ciepła herbata.
Zawody od strony medycznej zabezpieczali pracownicy NZOZ „Paramedyk”, nad bezpieczeństwem czuwali natomiast miejscy strażnicy. Za naszym pośrednictwem organizatorzy podziękowania kierują także do dyrektora Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marka Osiadacza za pomoc techniczną podczas zawodów oraz opiekunom drużyn, rodzicom, absolwentom szkoły oraz pracownikom lodowiska, bez których zaangażowana trudno byłoby te zawody przeprowadzić.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze