Na cmentarzu w Laszkach 4 maca br. odbył się pogrzeb zasłużonego mieszkańca tej gminy – porucznika w stanie spoczynku Stanisława Sawickiego.
Stanisław Sawicki był kawalerem oOrderu Virtuti Militari. Brał udział w walkach o Berlin, gdzie w przededniu kapitulacji stolicy Niemiec został ciężko ranny i w wieku 19 lat amputowano mu obie nogi. Pomimo tego przez całe swoje życie był bardzo pogodnym i wesołym człowiekiem, a zajęciem, któremu oddawał całe serce, była hodowla gołębi. Ze względu na wiek i słaby organizm ostatnie miesiące życia spędził w Domu Pomocy Społecznej w Wysocku[paywall]. Zmarł w szpitalu w czwartek, 2 marca br.
Porucznik S. Sawiciki za swoją waleczność został uhonorowany wieloma odznaczeniami, by wymienić: Krzyż Kawalerski Orderu Wojennego Virtuti Militari, Krzyż Walecznych, medal „Za Odrę, Nysę, Bałtyk”, medal „Za Warszawę”, medal „Za udział w walkach o Berlin” czy medal „Zwycięstwa i Wolności 1945”.
fot.Andrzej Halwa
Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziła por. S. Sawickiego wojskowa asysta honorowa 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu oraz poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w Laszkach i Szkoły Podstawowej w Laszkach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze