Reklama

Oszust trafił do aresztu

17/04/2015 09:03

Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna oszukiwał, oferując za pośrednictwem internetu artykuły dla dzieci. Klienci przelewali na jego konto pieniądze, ale nie otrzymywali towaru.

Do dębickiej policji zgłosiła się mieszkanka miasta, która została oszukana podczas zakupu przez internet dziecięcego wózka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha od marca do sierpnia 2014 roku oferował przez portale aukcyjne wózki dziecięce, huśtawki oraz zabawki. Klienci wpłacali pieniądze na wskazany rachunek, jednak zamówionego towaru nie otrzymywali.

Okazało się, że w ten sposób oszukał co najmniej 39 osób. Spowodowane jego działalnością straty oszacowano na kwotę powyżej 20 000 złotych. 

Postępowanie ma charakter rozwojowy, gdyż do tej pory 14 podobnych spraw prowadzonych było na terenie całego kraju. Zakończyły się one aktem oskarżenia. W tym tygodniu na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości