Reklama

Otwarte lekcje na temat autyzmu dziecięcego

05/04/2015 19:23

Otwarte lekcje i happening na temat autyzmu dziecięcego to pomysł Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu. W placówce tej uczy się 17 dzieci autystycznych.

Dyrektor SP 11 Anna Korczewska nie ukrywa, że zależy jej na tym, aby integracja z osobami niepełnosprawnymi w szkole była z prawdziwego zdarzenia. Stąd inicjatywa szkolna pod hasłem: „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypadał 2 kwietnia.
- 31 marca uczniowie SP 11 brali udział w konkursie plastycznym, lekcjach otwartych „Poznaj Marię, dziewczynkę, która lubi mieć plan" oraz happeningu. Na znak solidarności z autystycznymi dziećmi na boisku szkolnym wypuszczono do nieba kilkadziesiąt błękitnych baloników - informuje Iwona Międlar z wydziału oświaty urzędu miejskiego w Jarosławiu.
W godzinach popołudniowych natomiast zainteresowani mogli uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach na temat problemów dzieci i rodzin autystycznych.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości