Wójt gminy Radymno Bogdan Szylar parafował umowę z wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Piotrem Pilchem na montaż odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych.
Kilka lat wcześniej na terenie gminy Radymno realizowany był projekt montażu odnawialnych źródeł energii w budynkach użyteczności publicznej. Jak przy tego typu przedsięwzięciach bywa, celem było zwiększenie ilości energii pozyskiwanej z OZE, czego efektem ma być poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery[paywall]. Projektem objętych zostało 10 obiektów. Zmodernizowano kotłownie w szkołach w: Duńkowicach, Nienowicach, Chotyńcu i Korczowej, zamontowano panele fotowoltaiczne na tych obiektach oraz w remizo-świetlicach w tych samych miejscowościach oraz w świetlicach wiejskich w Piaskach i Grabowcu. Łączny koszt to 2 mln 252 tys. 843 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 1 mln 427 tys. 491 zł.
Teraz przyszedł czas na gospodarstwa domowe. Wspomniana umowa to efekt pozytywnego rozpatrzenia projektu o całkowitej wartości ponad 10 mln 160 tys. zł. „Montaż odnawialnych źródeł energii w gminie Radymno dla gospodarstw indywidualnych” zakłada instalację m.in.: paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła typu powietrze oraz kotłów biznesowych. Start przedsięwzięcia przewidywany jest na wrzesień br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Trzeba oczyścić powietrze bo jak dojdą smrody z chlewni Gobarto z Zaleskiej Woli to wytrują pół gminy
A może by ten uśmiechnięty Pilch z wicewojewojewodziną Podhalicz Hałasik coś tak dla Przemyśla ofiarowali, przecież po to was Kuchciński oddelegował do Rzeszowa. To że PiS w Przemyślu głównym mateczniku byłego już chwała Bogu Marszałka poległ w wyborach nie świadczy że po linii pisowskiej macie rozdawać kasę wszystkim tylko nie swojej mieścinie. Przecież panie Pilch czy Podhalicz wiecznie nie będziecie członkami zarządu województwa czy wicewojewodą, kiedyś podobnie jak wasz wielki marszałek wrócicie do przemyśla, wtedy dopiero zobaczycie efekty swoich rządów w Rzeszowie. I nie patrzcie kto obecnie rządzi mieścinie Kukizy też przeminą, Bakun odejdzie a Przemyśl zostanie, może zdołowany gospodarczo, bez młodych ludzi, z obdartymi z tynków kamienicami ale będzie, wtedy zobaczymy jak będziecie się czuć w przemyskim zadupiu dla którego jak dotąd podobnie jak wasz wielki latający partyjny dygnitarz niemal nic nie zrobiliście pozytywnego za wyjątkiem oddziału kardiologii w szpitalu zwanym o dziwo wojewódzkim.
Widzę, że najlepiej wychodzi wam narzekanie na wszystko i na wszystkich, obecnie rządzący Przemyślem niech piszą poprawnie wnioski i pieniądze też będą. Jak na razie to wszystko wam nie pasuje, tak nie można a co za platformy zslu było inaczej ? lepiej ? nie. Brać się do pracy a nie biadolić.
Na narzekaniu i bolandii w ruinie PISoBILSZEWICKIE złodzieje wygrały wybory, co w tym dziwnego że kontynuują ?
Znowu źle, przecież wolą narodu PiS w Przemyślu nie rządzi. A z tego co wiem to teraz nikt nikomu nic nie daje, o środki trzeba zawalczyć i je zdobyć. Nie ma niewidzialnej rączki co komuś coś daje.
A Przemyśl śpi!!!
I tak '' zmarnowi '' te pieniazki!!
Trzeba oczyścić powietrze bo jak dojdą smrody z chlewni Gobarto z Zaleskiej Woli to wytrują pół gminy