U pacjentki doszło do zaburzeń mowy i niedowładu prawostronnego.
Dzisiaj (w czwartek) ok. godz. 14.25 dyspozytornia medyczna odebrała wezwanie do pacjentki w Kuźminie w gminie Bircza. – Według osoby zgłaszającej, około 15 minut wcześniej doszło do zaburzeń mowy i niedowładu prawostronnego – podaje Marek Janowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.
Zadysponowano zespół z Birczy. Badanie potwierdziło niedawny udar mózgu. – Ze względu na dużą odległość do szpitala i w związku z tym długi czas transportu karetką, ratownicy zadecydowali o transporcie pacjentki drogą lotniczą. Wezwano Ratownika 10 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku – mówi M. Janowski.
Pacjentkę przetransportowano do skrzyżowania drogi krajowej nr 28 w Kuźminie, gdzie swobodnie mógł wylądować śmigłowiec. Miejsce zabezpieczał zastęp straży pożarnej z OSP BIRCZA.
Pacjentka drogą lotniczą w ciągu 7 minut trafiła do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O kurna, jest akcja, jest helikupter, strażaki so na sygnale! I karetka tysz na sygnale! wow jest njus do przemyskiej gazetki rynsztokowej
Zastanawiam się czemu ma służyć ten artykuł, przecież do tego są powołane jednostki ratownicze w tym ratownik 10 z LPR. Czy każdy przylot LPR będzie opisywany na łamach gazety? Super że jest taka możliwość że pomagają itp. ale właśnie do tego są powołani, za to biorą wynagrodzenia
No właśnie. Ciekawe panie naczelny Arturze Wilgucki czy gazetka rynsztokowa wyhaczała podobne newsy już u zarania swoich dziejów w latach siedemdziesiątych? Pisaliście już wtedy coś w tym stylu: Do kobiety z udarem w Kuźminie w gminie Bircza wysłano karetkę pogotowia marki FIAT 125 kombi z WKTS Przemyśl z obsadą dwóch noszowych i lekarza. Zarówno noszowi jak i lekarz wykorzystywali białe fartuchy ochronne a karetka do ww. akcji jechała używając zarówno sygnałów dźwiękowych jak i świetlnych błyskowych oraz świateł długich przez co przestały się chwilowo nieść kury w wioskach wzdłuż trasy przejazdu ambulansu. W całą akcję zaangażował się też posterunek MO w Birczy wysyłając dwóch funkcjonariuszy MO w samochodzie marki UAZ w celu rozpędzenia tłumu gapiów z okolicznych przysiółków.
I wszystko w tym temacie -celnie!!!!!. Szkoda, że szanowna redakcja nie opisywała ze szczegółami "gospodarskich wizyt" lotniczych byłego "flug-marszałka", który "przy pomocy powietrznego środka komunikacyjnego typu gulfstream i śmigłowca SG z Huwnik" "nawiedzał" swoje "włości" Ale jemu się to po prostu należało, jak mówiła niejaka "becia " z Brzeszcz. Pycha i Obłuda kroczą przed upadkiem.
O kurna, jest akcja, jest helikupter, strażaki so na sygnale! I karetka tysz na sygnale! wow jest njus do przemyskiej gazetki rynsztokowej
Zastanawiam się czemu ma służyć ten artykuł, przecież do tego są powołane jednostki ratownicze w tym ratownik 10 z LPR. Czy każdy przylot LPR będzie opisywany na łamach gazety? Super że jest taka możliwość że pomagają itp. ale właśnie do tego są powołani, za to biorą wynagrodzenia
No właśnie. Ciekawe panie naczelny Arturze Wilgucki czy gazetka rynsztokowa wyhaczała podobne newsy już u zarania swoich dziejów w latach siedemdziesiątych? Pisaliście już wtedy coś w tym stylu: Do kobiety z udarem w Kuźminie w gminie Bircza wysłano karetkę pogotowia marki FIAT 125 kombi z WKTS Przemyśl z obsadą dwóch noszowych i lekarza. Zarówno noszowi jak i lekarz wykorzystywali białe fartuchy ochronne a karetka do ww. akcji jechała używając zarówno sygnałów dźwiękowych jak i świetlnych błyskowych oraz świateł długich przez co przestały się chwilowo nieść kury w wioskach wzdłuż trasy przejazdu ambulansu. W całą akcję zaangażował się też posterunek MO w Birczy wysyłając dwóch funkcjonariuszy MO w samochodzie marki UAZ w celu rozpędzenia tłumu gapiów z okolicznych przysiółków.