Reklama

Pacjentka z udarem. Wezwano helikopter [WIDEO, ZDJĘCIA]

23/04/2020 21:41

U pacjentki doszło do zaburzeń mowy i niedowładu prawostronnego.

Dzisiaj (w czwartek) ok. godz. 14.25 dyspozytornia medyczna odebrała wezwanie do pacjentki w Kuźminie w gminie Bircza. – Według osoby zgłaszającej, około 15 minut wcześniej doszło do zaburzeń mowy i niedowładu prawostronnego – podaje Marek Janowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Zadysponowano zespół z Birczy. Badanie potwierdziło niedawny udar mózgu. – Ze względu na dużą odległość do szpitala i w związku z tym długi czas transportu karetką, ratownicy zadecydowali o transporcie pacjentki drogą lotniczą. Wezwano Ratownika 10 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku – mówi M. Janowski.

Reklama

Pacjentkę przetransportowano do skrzyżowania drogi krajowej nr 28 w Kuźminie, gdzie swobodnie mógł wylądować śmigłowiec. Miejsce zabezpieczał zastęp straży pożarnej z OSP BIRCZA.

Pacjentka drogą lotniczą w ciągu 7 minut trafiła do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu.




pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ja cie normalnie nie mogę - niezalogowany 2020-04-24 01:37:19

    O kurna, jest akcja, jest helikupter, strażaki so na sygnale! I karetka tysz na sygnale! wow jest njus do przemyskiej gazetki rynsztokowej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rat.med. - niezalogowany 2020-04-24 09:49:47

    Zastanawiam się czemu ma służyć ten artykuł, przecież do tego są powołane jednostki ratownicze w tym ratownik 10 z LPR.  Czy każdy przylot LPR będzie opisywany na łamach gazety? Super że jest taka możliwość że pomagają itp. ale właśnie do tego są powołani, za to biorą wynagrodzenia 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ja cie normalnie nie mogę - niezalogowany 2020-04-24 18:10:59

    No właśnie. Ciekawe panie naczelny Arturze Wilgucki czy gazetka rynsztokowa wyhaczała podobne newsy już u zarania swoich dziejów w latach siedemdziesiątych? Pisaliście już wtedy coś w tym stylu: Do kobiety z udarem w Kuźminie w gminie Bircza wysłano karetkę pogotowia marki FIAT 125 kombi z WKTS Przemyśl z obsadą dwóch noszowych i lekarza. Zarówno noszowi jak i lekarz wykorzystywali białe fartuchy ochronne a karetka do ww. akcji jechała używając zarówno sygnałów dźwiękowych jak i świetlnych błyskowych oraz świateł długich przez co przestały się chwilowo nieść kury w wioskach wzdłuż trasy przejazdu ambulansu. W całą akcję zaangażował się też posterunek MO w Birczy wysyłając dwóch funkcjonariuszy MO w samochodzie marki UAZ w celu rozpędzenia tłumu gapiów z okolicznych przysiółków.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama