Dzięki cennej inicjatywie Szkolnego Koła Caritas do podopiecznych Domu Dziecka w Nowej Grobli w gminie Oleszyce trafiły prezenty przygotowane z myślą o nich przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie. Zbiórka darów odbyła się w ramach społecznej ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla maluszka”, organizowanej pod patronatem Fundacji Małych Stópek.
Celem akcji jest niesienie pomocy najmłodszym dzieciom, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Jej adresatami są takie instytucje jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki czy hospicja. Społeczność SP nr 1 w Lubaczowie – zainspirowana apelem wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, którego opiekunkami są Beata Bundyra i Agnieszka Kapel-Hakało – chętnie przyłączyła się do tej cennej inicjatywy, wykazując się dużą empatią i wrażliwością.
Dzięki temu udało się zgromadzić szeroki wachlarz artykułów higienicznych potrzebnych podopiecznym domu dziecka do codziennego funkcjonowania, jak np. kosmetyki (żele pod prysznic, szampony), ale też sporo słodkości. Upominki składano w holu szkoły, by finalnie stworzyć z nich paczki. Te w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” zostały dostarczone 26 stycznia do Domu Dziecka w Nowej Grobli, gdzie inicjatywę koordynowała Joanna Pik. Szkolni wolontariusze zostali bardzo ciepło przyjęci przez pracowników placówki, na czele z jej dyrektor Gabrielą Mazurkiewicz. Wizyta była okazją do poznania zasad jej funkcjonowania, jak i zobaczenia, jak wygląda codzienna rzeczywistość w takim miejscu.
„Paczuszka dla maluszka” dla biorących udział w akcji uczniów była nie tylko zbiórką potrzebnych rzeczy, ale też realnym przejawem troski o innych i jednocześnie przesłaniem mówiącym o tym, że dobroć i życzliwość to wartości, które warto pielęgnować.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze