W niedzielę, 7 września, w lesie dębrzyńskim odbyła się uroczysta msza św. w intencji pomordowanych w latach 1945–1946 oraz ich oprawców. To coroczne wydarzenie gromadzi mieszkańców regionu, przypominając o konieczności zachowania pamięci o trudnej historii naszego narodu.
Liturgii przewodniczył ks. Andrzej Kołodziej, proboszcz parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przeworsku-Gorliczynie, któremu towarzyszyli ks. proboszcz Leszek Dopart oraz ks. wikariusz Dawid Orzechowski z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świętoniowej. Za część artystyczno-muzyczną odpowiadały Orkiestra Dęta „Zgoda” z Rakszawy pod kierunkiem Tadeusza Chlebka, a także schola parafialna prowadzona przez Danutę Figielę i chór „Veritas” z Nowosielec działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przeworsku pod dyrygenturą Tomasza Piątka. Tradycyjne, corocznie spotkanie w Dębrzynie po raz kolejny stało się okazją nie tylko do modlitwy, lecz także do wspólnej refleksji nad wartością wolności, solidarności i wzajemnego szacunku.
opr. MR
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze