Reklama

Pamiętają o ofiarach powojennych represji w Dębrzynie [ZDJĘCIA]

14/09/2025 11:19

W niedzielę, 7 września, w lesie dębrzyńskim odbyła się uroczysta msza św. w intencji pomordowanych w latach 1945–1946 oraz ich oprawców. To coroczne wydarzenie gromadzi mieszkańców regionu, przypominając o konieczności zachowania pamięci o trudnej historii naszego narodu.


Liturgii przewodniczył ks. Andrzej Kołodziej, proboszcz parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przeworsku-Gorliczynie, któremu towarzyszyli ks. proboszcz Leszek Dopart oraz ks. wikariusz Dawid Orzechowski z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świętoniowej. Za część artystyczno-muzyczną odpowiadały Orkiestra Dęta „Zgoda” z Rakszawy pod kierunkiem Tadeusza Chlebka, a także schola parafialna prowadzona przez Danutę Figielę i chór „Veritas” z Nowosielec działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przeworsku pod dyrygenturą Tomasza Piątka. Tradycyjne, corocznie spotkanie  w Dębrzynie po raz kolejny stało się okazją nie tylko do modlitwy, lecz także do wspólnej refleksji nad wartością wolności, solidarności i wzajemnego szacunku.

opr. MR

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama