Na przejściach dla pieszych, zlokalizowanych przy najbardziej ruchliwych ulicach w pobliżu szkół podstawowych, 2 marca ponownie pojawiły się osoby, które bezpiecznie przeprowadzają najmłodszych przez jezdnię.
Po długiej nieobecności do Przeworska wrócił „pan stopek”, a raczej kilku, którzy dbają o bezpieczeństwo najmłodszych na najbardziej ruchliwych ulicach w mieście. Burmistrz Leszek Kisiel zapowiedział, że osiem osób w okresie od 2 marca do 30 czerwca będzie przeprowadzać dzieci przez jezdnię. Od września akcja zostanie wznowiona. – Razem z Powiatowym Urzędem Pracy w Przeworsku wdrożyliśmy program, dzięki któremu te osiem osób będzie mogło pracować po dwie godziny dziennie. Szkoły wyznaczyły miejsca, w których pojawili się „przeprowadzacze”. To przejście przy Szkole Podstawowej numer 2 – na drodze E40, przy Szkole Podstawowej numer 1, koło odkrytego basenu oraz przy tej samej szkole, na drodze wylotowej w kierunku Lublina, a także naprzeciwko Szkoły Podstawowej numer 3 przy ulicy Gorliczyńskiej. Miasto dokłada do tego przedsięwzięcia niewielką sumę, a bezpieczeństwo najmłodszych przeworszczan wzrasta niebagatelnie – skomentował Leszek Kisiel.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze