Reklama

„Pan stopek” wróci na ulice

02/03/2015 18:07

Na przejściach dla pieszych, zlokalizowanych przy najbardziej ruchliwych ulicach w pobliżu szkół podstawowych, 2 marca ponownie pojawiły się osoby, które bezpiecznie przeprowadzają najmłodszych przez jezdnię.

Po długiej nieobecności do Przeworska wrócił „pan stopek”, a raczej kilku, którzy dbają o bezpieczeństwo najmłodszych na najbardziej ruchliwych ulicach w mieście. Burmistrz Leszek Kisiel zapowiedział, że osiem osób w okresie od 2 marca do 30 czerwca będzie przeprowadzać dzieci przez jezdnię. Od września akcja zostanie wznowiona. – Razem z Powiatowym Urzędem Pracy w Przeworsku wdrożyliśmy program, dzięki któremu te osiem osób będzie mogło pracować po dwie godziny dziennie. Szkoły wyznaczyły miejsca, w których pojawili się „przeprowadzacze”. To  przejście przy Szkole Podstawowej numer 2 – na drodze E40, przy Szkole Podstawowej numer 1, koło odkrytego basenu oraz przy tej samej szkole, na drodze wylotowej w kierunku Lublina, a także naprzeciwko Szkoły Podstawowej numer 3 przy ulicy Gorliczyńskiej. Miasto dokłada do tego przedsięwzięcia niewielką sumę, a bezpieczeństwo najmłodszych przeworszczan wzrasta niebagatelnie – skomentował Leszek Kisiel.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama