Reklama

Pandemii nie ma, mogą wrócić sesje zdalne

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu przewodniczący tego gremium Robert Bal (niezrzeszony) złożył projekt uchwały o… zdalnych obradach. Taka forma była popularna w czasie pandemii koronawirusa SRAS-CoV-2, ale wraz z jej zakończeniem obrady wróciły do form stacjonarnych we wszystkich samorządach. Pandemii nie ma, przemyscy radni chcą obradować zdalnie. Dlaczego?

Artykuł 20. ustęp 3. ustawy o samorządzie gminnym mówi, że „na wniosek wójta lub co najmniej 1/4 ustawowego składu rady gminy przewodniczący obowiązany jest zwołać sesję na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku. Wniosek o zwołanie sesji powinien spełniać wymogi określone w ust. 1., w zdaniu drugim”. Chodzi w owym zdaniu o to, że do zawiadomienia o zwołaniu sesji dołącza się porządek obrad wraz z projektami uchwał...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 87% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2023-03-03 12:10:58

    Wy....bać wszystkich z radnych na zbity pysk. Miasto dla miastowych, dla wieśniaków wieś albo głusza w Bieszczadach.Karierowicze w krawaciku pier....eni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama