Pochód upamiętniający jednego z ojców założycieli Unii Europejskiej, Roberta Schumana, to od kilku lat tradycja w Jarosławiu. Tegoroczna edycja imprezy miała dodatkowy smaczek, bo to w roku 2019 przypada okrągła, 15. rocznica wstąpienia Polski w struktury europejskie.
W ubiegły czwartek, 23 maja, jarosławskim Rynkiem zawładnęła młodzież w barwnym pochodzie, manifestująca poglądy proeuropejskie. Po raz kolejny urząd miasta zorganizował tzw. Paradę Shumana. Impreza miała radosny, lekki charakter, uczniowie jarosławskich szkół przeszli wokół Rynku[paywall] przebrani w kolorowe stroje, ze śpiewem na ustach niosąc flagi, transparenty i symbole państw członkowskich i samej Unii Europejskiej. Przemarsz zakończył się pod sceną ustawioną przed ratuszem. Tu młodzież wysłuchała hymnu Unii oraz kilku słów skierowanych do niej przez zastępcę burmistrza Wiesława Pirożka, któremu towarzyszyli koordynator wydarzenia, dyrektor wydziału oświaty Renata Chlebowska, dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji Tomasz Wywrót.
a wszystko to w anturażu strojów typowych dla najbardziej charakterystycznych regionów Europy. W części artystycznej nie zabrakło także elementów rodzimej kultury i tradycji, a dzieciaki zaprezentowały i krakowiaka, i poloneza. Występom na scenie towarzyszyło szereg dodatkowych wydarzeń. Powszechne były spontaniczne tańce czy śpiewy, odbył się także pokaz walk robotów, było malowanie twarzy i na specjalnej folii, była i ścieżka sensoryczna. Swego rodzaju wisienką na torcie był rysunek stworzony przez przedszkolaki kredą na chodniku prowadzącym do drzwi ratusza, zatytułowany „Droga do lata”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Aż "roi " się od zwolenników eurokołchozu.
Dlaczego kłamiecie ? Młodzież wcale nie manifestuje poglądów proeuropejskich, bo co o tym mogą wiedzieć kilkulatkowie, którzy niemal na siłę są przyprowadzani ze szkół na to "wydarzenie". Dlaczego ta parada odbywa się w dniu roboczym ? Ponieważ wtedy można nakazać nauczycielom przyjście z uczniami aby podbić frekwencje, w sobotą lub niedziele przyszłoby tylko kilkanaście osób. Na koniec apel do różnego rodzaju kuratorów, dyrektorów szkół i nauczycieli, nie dajcie się zwariować i nie ciągnijcie na siłę dzieci na takie spędy. W tym czasie lepiej nauczcie je jak udzielać pierwszej pomocy, co robić gdy ktoś się topi itp ....
Redakcjo tytuł!!!!!
Aż "roi " się od zwolenników eurokołchozu.
Dlaczego kłamiecie ? Młodzież wcale nie manifestuje poglądów proeuropejskich, bo co o tym mogą wiedzieć kilkulatkowie, którzy niemal na siłę są przyprowadzani ze szkół na to "wydarzenie". Dlaczego ta parada odbywa się w dniu roboczym ? Ponieważ wtedy można nakazać nauczycielom przyjście z uczniami aby podbić frekwencje, w sobotą lub niedziele przyszłoby tylko kilkanaście osób. Na koniec apel do różnego rodzaju kuratorów, dyrektorów szkół i nauczycieli, nie dajcie się zwariować i nie ciągnijcie na siłę dzieci na takie spędy. W tym czasie lepiej nauczcie je jak udzielać pierwszej pomocy, co robić gdy ktoś się topi itp ....