Reklama

Paryskie klimaty na zamku, na Rynku blues. Sylwester 2017/2018 [ZDJĘCIA]

04/01/2018 11:30

Stary rok żegnali jarosławianie na Rynku, a przemyślanie m.in. na Zamku Kazimierzowskim. Wyśmienici wykonawcy, w tym Leslie Deskeuvre, zaprezentowali największe przeboje piosenki francuskiej. Z kolei na Rynku królował blues – zagrał Piotr Nowak Band.

Organizatorzy „Wielkiej Gali Sylwestrowej” na zamku starają się od lat, by była ona nietuzinkowa, uroczysta. W tym toku również zamiar ten się powiódł. Zaproszono wyjątkowych artystów, których pozyskać wcale nie było łatwo. Kilka innych miast starało się, by[paywall] koncert „Przed północą w Paryżu” uświetnił ich sylwestra. Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renata Nowakowska okazała się jednak w swych staraniach najbardziej skuteczna.

Było warto. Wieczór obfitował w wiele atrakcji. Gwiazdy, które wystąpiły, mają bogaty dorobek artystyczny i wiele sukcesów na swoim koncie. Z Krakowa przyjechał zespół instrumentalny pod kierownictwem Mateusza Dudka, który towarzyszył wokalistom.

A byli to: Anna Lasota (sopran), solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu, Dorota Helbin (sopran), przez wiele sezonów związana z krakowską operą i operetką, obecnie koncertująca w kraju i za granicą, Jakub Oczkowski (tenor), solista m.in. Krakowskiej Filharmonii Futura oraz Leslie Deskeuvre. Uznana piosenkarka, rodem z Belgii, obecnie mieszkająca w Paryżu, występowała w: Prestige Palace, Trocadero w Liege, Pałacu Sztuk Pięknych w Charleroi, Operetce w Namur. W 2015 r. zdobyła główną nagrodę Grand Prix Edith Piaf na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie. Koncert poprowadził Łukasz Lech – artysta estradowy, pomysłodawca i współrealizator wielu koncertów i festiwali.

„Blues pod gwiazdami” i życzenia od władz miasta

Z kolei przy dźwiękach bluesa żegnały stary, a witały nowy rok osoby, które zdecydowały się przyjść na odświętnie przystrojony Rynek. Na plenerowej scenie zagrał Piotr Nowak Band. Z tego miejsca zwyczajowo swoje życzenia do mieszkańców skierował w imieniu swoim oraz prezydenta miasta, Roberta Chomy, wiceprezydent Janusz Hamryszczak, a także Renata Nowakowska. – Abyśmy weszli na drogę nowoczesności – życzył zebranym J. Hamryszczak. – Aby nie tylko słowa, ale przede wszystkim czyny świadczyły o tym, że jesteśmy miastem otwartym, tolerancyjnym, (...) aby 2018 rok był rokiem dobrych wyborów, nie dla konkretnych osób czy formacji, ale dla Przemyśla i jego mieszkańców.

Reklama

Pokaz sztucznych ogni – bez szaleństwa

Władze miasta przyłączyły się w grudniu 2017 r. do apelu obrońców zwierząt, którzy zachęcali, aby zminimalizować bądź całkowicie zaprzestać używania materiałów pirotechnicznych w sylwestra. W konsekwencji, choć podczas tegorocznej imprezy na Rynku, podobnie jak w latach ubiegłych, rozbłysły sztuczne ognie, z uwagi na zwierzęta domowe, które są szczególnie wrażliwe na głośne dźwięki, czas prezentacji fajerwerków został skrócony.


AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dery - niezalogowany 2019-04-23 15:02:35

    The fact I felt the need to expose myself to people who I was preaching to was the final push into vulnerability. https://www.mahara.at/user/alkilfox/why-you-shouldn-t-make-new-years-resolutions

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama