W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada br., w hali widowiskowo-sportowej w Tryńczy odbył się tradycyjny koncert pieśni patriotycznych zorganizowany przez władze gminy oraz Trynieckie Centrum Kultury.
Bardzo bogaty repertuar pieśni patriotycznych zaprezentowali artyści z terenu gminy: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy, zespół „Dolanie”, „Śpiewające Zośki” i duet H-Z z Gniewczyny Łańcuckiej, zespół „Jagiellanie” oraz liczni soliści[paywall]. Przygotowane na tę wyjątkową okazję układy zaprezentowały także mażoretki z grupy „Finezja” z Tryńczy oraz grupa taneczna działająca przy Zespole Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej. W uroczystości wzięli udział harcerze, którzy podczas części artystycznej pełnili wartę.
– Dzisiejszy patriotyzm nie wymaga już przelewania krwi, ale aktywnego udziału społeczeństwa w rozwoju „małej Ojczyzny”. Wspólne przeżywanie i uroczyste obchody tego narodowego święta to lekcja historii dla kolejnych pokoleń oraz uczczenie pamięci poległych, walczących przed laty o wolność naszego kraju – powiedział przewodniczący Rady Gminy Tryńcza Stanisław Wielgos.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze