10 listopada br., w przeddzień Święta Niepodległości, w Domu Ludowym w Kosienicach odbył się wieczór pieśni patriotycznej, którego organizatorem była społeczność Szkoły Podstawowej im. błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza.
Nim do tego doszło, odprawiona została msza św. w intencji ojczyzny, którą w kościele parafialnym celebrował proboszcz ks. Andrzej Ryznar. Główne uroczystości odbyły się w domu ludowego.
Tam dyrektor placówki Mateusz Wojnarowicz przywitał przybyłych gości, wśród których byli m.in.: wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, radne powiatu przemyskiego Bożena Ryczan i[paywall] Krystyna Raba-Opacka czy radny gminny Dariusz Klepak.
Nie zabrakło oczywiście mieszkańców Kosienic. Patriotyczny – piękny i wzruszający – program zaprezentowały dzieci i młodzież z kosienickiej szkoły. Nie zabrakło wierszy i pieśni oraz pięknych układów tanecznych. Na finał wszyscy zaśpiewali kilka popularnych utworów patriotycznych.
– Jesteśmy bardzo małą szkołą, ale ciągle dbamy o to, by się integrować z całą społecznością Kosienic. Zawsze możemy liczyć na przychylność rodziców, pana radnego Dariusza Klepaka, księdza Andrzeja czy władz gminnych. Chcemy, aby takie uroczystości odbywały się we wszystkich ważnych dla nas świętach, czy narodowych czy religijnych
– podsumowała przewodnicząca Rady Rodziców SP w Kosienicach Urszula Lizon.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze