Reklama

Patryk Kordek z UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl mistrzem Polski juniorów młodszych!

Trzy dni – 15, 16 i 17 grudnia 2017 roku zapiszą się złotymi zgłoskami w historii przemyskiego badmintona. Wychowankowie przemyskiego UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl, podopieczni Dariusza Stańki, przywieźli medale Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych! Co wspanialsze, przywieźli ten z najcenniejszego kruszcu – Patryk Kordek został mistrzem Polski U-17 w grze mieszanej!

Od 15 do 17 grudnia br. w Lubinie i Kępnie rozegrane zostały odpowiednio Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (równocześnie trwały także: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików) oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów.

W Lubinie zagrał Patryk Kordek. W dwóch konkurencjach – grze pojedynczej i grze mieszanej. W mikście jego partnerką była Dominika Kwaśnik z Bennenicy UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. W obu Patryk stanął na podium! W singlu był rozstawiony z nr 2. W ćwierćfinale trafił na rozstawionego z nr 6 Szymona Maciąga (Start Widełka) i po pasjonującym boju wygrał 2:1 (21:12, 12:21, 22:20). To oznaczało, że Patryk ma już co najmniej brąz w singlu. W półfinale zmierzył się z nr 5 – Arturem Gwiazdowskim (Korona Pabianice). Było także równo, acz więcej szczęścia w trzeciej partii miał rywal przemyślanina i ostatecznie zwyciężył 2:1 (13:21, 21:16, 21:18). Mistrzem Polski został Mikołaj Piórkowski (Match Point Ślęza Wrocław).

Reklama

To nie był jednak koniec emocji, bo duet nr 2 miksta Kordek/Kwaśnik – pod nieobecność nr 1 Łukasz Cimosz/Karolina Szubert – był faworytem do złota. Tyle, że teoria czasami nijak ma się do praktyki. Tym razem było jednak inaczej. Patryk z Dominiką przeszli przez turniej niczym huragan. Nie stracili nawet seta! W wielkim finale dali prawdziwy pokaz gry w starciu z parą Norbert Markowski/Michalina Surówka, gromiąc ich 2:0 (21:13, 21:13) i zostając mistrzami Polski U-17 w grze mieszanej!

Norbert rywalizował szczebel wyżej w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Kępnie. Wystąpił w singlu i deblu. W grze pojedynczej był rozstawiony z nr 3/4. W II rundzie musiał uznać wyższość Michała Matysiaka (Hubertus Zalesie Górne), przegrywając 0:2 (12:21, 14:21). W deblu jego partnerem był Piotr Gajda z Chojnika Jelenia Góra. Przemysko-jelniogórska para rozstawiona była z nr 2. W I rundzie miała wolny los. W ćwierćfinale wygrali z Rafałem Lejko i Filipem Matysiakiem 2:0 (21:17, 21:9). Awans do półfinału oznaczał minimum brązowy medal. Tamże zmierzyli się z duetem Adrian Jaśkowiak/Radosław Wróbel i przegrali 0:2 (14:21, 9:21), zdobywając brązowy medal.

Więcej w środowym wydaniu ŻP.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wow - niezalogowany 2017-12-19 14:52:15

    Brawo Patryk jesteś zdolny jak tata 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ciocia - niezalogowany 2018-01-17 22:40:58

    to zasługa trenera

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama