Trzy dni – 15, 16 i 17 grudnia 2017 roku zapiszą się złotymi zgłoskami w historii przemyskiego badmintona. Wychowankowie przemyskiego UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl, podopieczni Dariusza Stańki, przywieźli medale Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych! Co wspanialsze, przywieźli ten z najcenniejszego kruszcu – Patryk Kordek został mistrzem Polski U-17 w grze mieszanej!
Od 15 do 17 grudnia br. w Lubinie i Kępnie rozegrane zostały odpowiednio Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (równocześnie trwały także: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików) oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów.
W Lubinie zagrał Patryk Kordek. W dwóch konkurencjach – grze pojedynczej i grze mieszanej. W mikście jego partnerką była Dominika Kwaśnik z Bennenicy UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. W obu Patryk stanął na podium! W singlu był rozstawiony z nr 2. W ćwierćfinale trafił na rozstawionego z nr 6 Szymona Maciąga (Start Widełka) i po pasjonującym boju wygrał 2:1 (21:12, 12:21, 22:20). To oznaczało, że Patryk ma już co najmniej brąz w singlu. W półfinale zmierzył się z nr 5 – Arturem Gwiazdowskim (Korona Pabianice). Było także równo, acz więcej szczęścia w trzeciej partii miał rywal przemyślanina i ostatecznie zwyciężył 2:1 (13:21, 21:16, 21:18). Mistrzem Polski został Mikołaj Piórkowski (Match Point Ślęza Wrocław).
To nie był jednak koniec emocji, bo duet nr 2 miksta Kordek/Kwaśnik – pod nieobecność nr 1 Łukasz Cimosz/Karolina Szubert – był faworytem do złota. Tyle, że teoria czasami nijak ma się do praktyki. Tym razem było jednak inaczej. Patryk z Dominiką przeszli przez turniej niczym huragan. Nie stracili nawet seta! W wielkim finale dali prawdziwy pokaz gry w starciu z parą Norbert Markowski/Michalina Surówka, gromiąc ich 2:0 (21:13, 21:13) i zostając mistrzami Polski U-17 w grze mieszanej!
Norbert rywalizował szczebel wyżej w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Kępnie. Wystąpił w singlu i deblu. W grze pojedynczej był rozstawiony z nr 3/4. W II rundzie musiał uznać wyższość Michała Matysiaka (Hubertus Zalesie Górne), przegrywając 0:2 (12:21, 14:21). W deblu jego partnerem był Piotr Gajda z Chojnika Jelenia Góra. Przemysko-jelniogórska para rozstawiona była z nr 2. W I rundzie miała wolny los. W ćwierćfinale wygrali z Rafałem Lejko i Filipem Matysiakiem 2:0 (21:17, 21:9). Awans do półfinału oznaczał minimum brązowy medal. Tamże zmierzyli się z duetem Adrian Jaśkowiak/Radosław Wróbel i przegrali 0:2 (14:21, 9:21), zdobywając brązowy medal.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo Patryk jesteś zdolny jak tata
to zasługa trenera