Patryk Zatówka z jarosławskiego Kolpinga FRAC wspólnie z z Markiem Badowskim wygrał grę podwójną prestiżowych zawodów – ITTF Challenge Slovenia Open.
Dla Patryka był to rewelacyjny turniej. Biało-czerwoni w całym turnieju głównym debla stracili zaledwie dwa sety. W wielkim finale pokonali brazylijską parę Eric Jouti – Gustavo Tsuboi 3:0 (11:9, 12:10, 11:7). W półfinale wygrali z reprezentantami Hongkongu Lam Siu Hangiem i Ng Pak Namem 3:0 (11:3, 11:8, 11:8). Łącznie odnieśli cztery zwycięstwa.
– Bardzo dobrze się znamy i zawsze wiemy, czego się możemy po sobie spodziewać. Doskonale uzupełniamy się przy stole i bardzo dobrze dogadujemy. Mamy swoje style gry, nie patrzymy na rywali, pomagamy sobie i dobrze nam to wychodzi. Chcemy, żeby nasz debel poszedł w dobrym kierunku i będzie coraz mocniejszy – stwierdzili po turnieju P. Zatówka i M. Badowski.
Młodszy kolega P. Zatówki z jarosławskiego klubu Dawid Jadam znakomicie spisał się w Grand Prix Polski żaków, które odbyło się w Mławie. Młody pingpongista z Jarosławia zdobył srebrny medal. W finale lepszy okazał się tylko Marcel Błaszczyk. Zarówno Jadam, jak i Błaszczyk stworzyli kapitalne widowisko w finale. Pięciosetowy bój obfitował w wiele efektownych akcji. Górą był Błaszczyk, który zachował więcej zimnej krwi i wygrał 3:2 (6, -7, 7, -7, 13).
Wśród chłopców w Mławie wystąpił także Szymon Flaumenhaft, który zajął miejsca 33. – 40. W rywalizacji dziewcząt najlepiej wypadła Kinga Hawro (miejsca 21. – 24.), a Dagmara Kłak znalazła się w przedziale miejsc 25. – 32.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze