Reklama

Patryk Zatówka z Kolpinga FRAC Jarosław mistrzem Polski!

Zawodnik Kolpinga FRAC Jarosław, reprezentant Polski, Patryk Zatówka został dwukrotnym medalistą 86. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, które od 2 do 4 marca br. rozegrane zostały w wielkopolskim Raszkowie. W grze mieszanej popularny „Zati” sięgnął po złoto!

„Zati” wystąpił we wszystkich możliwych konkurencjach. Najmniej szczęścia miał w grze deblowej, choć w parze z Markiem Badowskim (AZS AWFiS Gdańsk) byli rozstawieni w mistrzostwach z nr 3. W II rundzie musieli jednak uznać wyższość duetu Daniel Bąk – Robert Floras, przegrywając 2:3.

Patryk jak burza szedł natomiast w singlu. W I rundzie pokonał Igora Misztala (Odra Głoska Księgnice) 4:0 (11:8, 11:4, 11:7, 11:6), w II rundzie ograł Nestora Wasylkowskiego (Odra Głoska Księgnice) 4:1 (11:5, 11:4, 12:10, 8:11, 11:6). W III rundzie zmierzył się z 5-krotnym indywidualnym mistrzem Polski, obrońcą tytułu, Danielem Górakiem (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i po znakomity spotkaniu pozbawił Góraka marzeń o szóstym tytule. Wygrał 4:1 (11:7, 11:7, 7:11, 12:10, 11:9). W ćwierćfinale trafił na zawodnika AZS Politechniki Rzeszów Mateusza Gołębiowskiego i nie dał mu najmniejszych szans, pokonując go 4:0 (11:8, 11:5, 11:5, 11:7, 11:9). W półfinale czekał na niego chyba najlepszy obecnie tenisista stołowy w Polsce, rozstawiony w turnieju z „jedynką” Jakub Dyjas (KTS Energa Toruń). Po ciekawym pojedynku zawodnik Kolpinga FRAC nie sprostał przyszłemu mistrzowi Polski, ulegając mu 1:4 (4:11, 11:9, 5:11, 8:11, 7:11). Półfinał dał jednak „Zatiemu” brązowy medal.

W grze mieszanej partnerką Patryka Zatówki była Julia Ślęzak (SKTS Sochaczew). Jarosławsko-sochaczewski duet bronił wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego i z zadania wywiązał się rewelacyjnie. Byli rozstawieni z nr 4. W I rundzie mieli wolny los. W II rundzie spotkali się z parą Grzegorz Janczewski (Start Zduńska Wola)/Maja Krzewicka (Chrobry Międzyzdroje) i wygrali 3:1 (13:11, 9:11, 11:6, 11:6). W III rundzie zmierzyli się z duetem Mateusz Czernik/Katarzyna Nowocin (SCKiS Hals Warszawa) i pokonali go 3:0 (11:9, 11:9, 11:9). W ćwierćfinale stoczyli pasjonujący, pięciosetowy bój z Jakubem Masłowskim (Polonia Bytom) i Karoliną Pęk (Bronowianka Kraków). Zwyciężyli 3:2 (9:11, 11:2, 2:11, 11:8, 11:8). Półfinał okazał się znacznie łatwiejszy, bo para Szymon Malicki (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz)/Roksana Załomska (KU AZS AJD Częstochowa) nie stawiła większego oporu i przegrała 3:0 (12:10, 11:6, 11:5). W wielkim finale Patryk i Julia zmierzyli się z duetem Jakub Perek (Warta Kostrzyn)/Magdalena Sikorska (Opitma Lublin), turniejową „trójką”. Wygrali 3:1 (16:14, 11:5, 3:11, 11:7) i obronili tytuł sprzed roku.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama