Reklama

Październikowy Męski Różaniec w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Kolejna edycja męskiego różańca miała miejsce 3 października, o godzinie 8 rano. Msza święta w kościele oo. Franciszkanów odbyła się pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-10-04 21:27:37

    Prawdziwą pokutą u głęboko wierzących meżczyzn też procesjonalnie  było umartwianie szczególnie w okresie zarazy i klęsk.Różaniec zawsze stanowił domenę wierzących  kobiet i dzieci.Mężczyźni  tworzyli stowarzyszenia biczowników gdzie  obnażeni do pasa z zasłonietą twarzą dla niepoznania wyposażeni w  dyscyplinki  czyli biczem  z kilkoma rzemykami zakończonymi metalowa kulką śpiewając hymny kościelne wzajemnie okładali się tymi biczami aż do krwi. Następnie pokrwawieni zwracali się błagalnie do Boga błagając o łaskę i miłosierdzie.Każdy taki orszak biczowników szedł za Krzyżem lub chorągwią kościelna w otoczeniu zakonników.Zastanawia mnie jedno dlaczego zawsze  i od wieków żeński różaniec zastąpiony został  męskim różańcem i to tylko w naszym regionie.Zapewne  zmężniały kobiety a ich miejsce zajęli zniewieściali mężczyźni co widać na każdym kroku w naszym mieście.A  może biczownicy w naszym mieście są jednak potrzebni

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-10-04 22:03:52

    Może wreszcie Pan radny pomodlił się aby Pan Bóg wrócił mu rozum.Oby!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JP - niezalogowany 2020-10-05 00:19:55

    Zajebiście, wydarzenie A.D. 2020. Miejsc pracy i chleba od tego nie przybędzie, ale ducha nie gaście. Alleluja i cała naprzód - jak mawia Ojciec Biznesmen.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama