Reklama

PCK Przemyśl ruszył na pomoc powodzianom

19/07/2020 15:03

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu prowadził akcję pomocową na rzecz powodzian z gmin Bircza oraz Dubiecko. Wydano dziesiątki śpiworów oraz kołder. Wciąż rośnie zapotrzebowanie przede wszystkim na artykuły spożywcze oraz środki czystości.

Wolontariusze PCK aktywnie włączają się w działania oddziału. – Odbieramy bardzo dużo[paywall] zgłoszeń od potrzebujących głównie z gminy Bircza oraz Dubiecko, gdzie poszkodowanych gospodarstw nie brakuje. Byliśmy u mieszkańców, którzy stracili wszystko w powodzi i ich potrzeby są naprawdę duże. Udało się już wydać z naszego magazynu 60 śpiworów, przekazaliśmy także kołdry oraz termosy. Na tego typu rzeczy było pierwsze zapotrzebowanie. Telefonują do nas także osoby, które wyrażają chęć przekazania różnego rodzaju sprzętu AGD oraz mebli tym, którym woda zabrała wszystko. Nasze stowarzyszenie ma duży zasięg i możliwości działania, chcemy wspomóc i koordynować komunikację oraz przekazywanie darów między potrzebującymi a darczyńcami. Pierwszego lipca rozpoczęliśmy zbiórkę. Można się z nami skontaktować i wesprzeć poszkodowanych materialnie, przekazując artykuły spożywcze o długiej dacie ważności, meble, odzież, sprzęty elektroniczne oraz środki czystości, a także finansowo, wpłacając pieniądze na specjalnie utworzone  konto – mówi koordynator pomocy, szef biura OR PCK Daniel Nuckowski.

– Akcja dopiero wystartowała, a lista osób, które chcą pomóc, jest długa i wciąż rośnie. My przekazujemy to, co możemy i posiadamy w magazynie interwencyjnym, który został stworzony właśnie na potrzeby takich sytuacji, jednak sami nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim potrzebującym wystarczającej pomocy – dodaje prezes oddziału Józef Maziarczyk. 


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-07-19 16:24:43

    Ta tragedia pokazuje nam jedno.Możemy liczyć tylko na siebie i ludzi dobrej woli oraz władze gminy którch mieszkancy sa w tragicznej sytuacji.Niestety ale powódź w naszym regionie została wykorzystana propagandowo  przez rząd w wyborach.Po wyborach powodzianie zostali pozostawieni sami sobie ze swoimi kłopotami na wiele lat.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2020-07-19 19:53:57

    Chwała tym co pomagają w nieszczęściu.Z drugiej strony należy pamiętać słowa byłego premiera, obecnie  europarlamentarzysty skierowane  do ludności,też po powodzi;  "należało się ubezpieczyć"  Słowa  aczkolwiek brutalne w danej sytuacji  to jednak  prawdziwe,   jeśli kogoś  stać na piękny dom i piękne otoczenie to powinno też go stać na ubezpieczenie.  Bez urazy proszę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama