Reklama

Pendolino do nas nie dojedzie

09/12/2014 13:52

14 grudnia na torach miały się pojawić pierwsze pociągi Pendolino. Żaden z nich nie dojedzie jednak do Przemyśla.

Powodem wcale nie jest cofnięcie przez Komisję Europejską 14 milionów euro na zakup nowoczesnych i superszybkich pociągów. Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity twierdzi, że podawane na ten temat informacje nie są do końca prawdziwe. – Komisja Europejska faktycznie podważyła pewne kwestie, ale jednocześnie potwierdziła w swojej decyzji, że projekt będzie służył rozwojowi regionów. Sprawa finansowania jest zamknięta, pociągi Pendolino ruszają 14 grudnia – informuje B. Czemerajda. 

Na razie na tory wyjedzie 15 pojazdów, a w pierwszym kwartale przyszłego roku ma się pojawić kolejne 5. Żaden z nich nie dojedzie jednak do Przemyśla, a w najbliższym czasie nawet do Rzeszowa. Powodem w obu przypadkach jest zły stan torów. Z tym, że remont na odcinku Kraków – Rzeszów jest prowadzony, więc po jego zakończeniu Pendolino pojawi się na tej trasie. Nie ma natomiast planów, aby przedłużyć tę podróż do samego Przemyśla. – Te pociągi będą kursować na liniach, które są w remoncie albo już zostały wyremontowane i dają jak najlepszy czas przejazdu i zysk – tłumaczy B. Czemerajda. Pendolino to pociągi, które rozwijają prędkość 250 km/h, ale w Polsce nie ma warunków do tak szybkiej jazdy. Po naszych torach będą na ogół się rozpędzać do 160 km/h. Aby odbyć podróż Express InterCity Premium, należy wcześniej kupić bilet na stronie www.intercity.pl, w kasie, biletomacie lub poprzez aplikację mobilną. Nie ma możliwości zakupu biletu na pokładzie pociągu, a jego brak w trakcie kontroli spowoduje nałożenie opłaty w wysokości nawet 650 zł. PKP Intercity tłumaczy, że chce w ten sposób zagwarantować wszystkim miejsca siedzące.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama