Reklama

Perełka ze zbiorów jarosławskiego muzeum będzie eksponowana na Wawelu

Zabytek z jarosławskiej placówki muzealnej znajdzie się w gronie drogocennych przedmiotów, sprowadzonych na wawelskie wzgórze z największych muzeów z całego świata.

Na wystawie czasowej pt. „Obraz Złotego Wieku”, organizowanej przez Zamek Królewski na Wawelu, znajdzie się niemal 450 cennych eksponatów. Wśród nich Madonna z Dzieciątkiem – późnogotycka rzeźba ze zbiorów Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. Jak informuje dyrektor jarosławskiego muzeum Konrad Sawiński, monumentalna ekspozycja prezentowana na Wawelu pokazywać ma rozwój sztuki i kultury w Rzeczypospolitej w XVI wieku, za czasów panowania ostatnich Jagiellonów.

– „Obraz Złotego Wieku” to jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych wystaw tego roku – zapowiada.

Reklama

Ekspozycja prezentowana będzie na Zamku Królewskim w Krakowie od 15 września. Bogatą kolekcję zbiorów, ukazującą rozkwit kultury i sztuki w państwie polsko-litewskim pod panowaniem Zygmunta I i Zygmunta Augusta, oglądać będzie można tam aż do połowy grudnia.

Głównym założeniem wspomnianej wystawy ma być zgodne z realiami epoki przedstawienie dziedzictwa kulturalnego i artystycznego krajów pozostających pod berłem ostatnich Jagiellonów. Jej częścią mają być nie tylko znane...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 65% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama