Zabytek z jarosławskiej placówki muzealnej znajdzie się w gronie drogocennych przedmiotów, sprowadzonych na wawelskie wzgórze z największych muzeów z całego świata.
Na wystawie czasowej pt. „Obraz Złotego Wieku”, organizowanej przez Zamek Królewski na Wawelu, znajdzie się niemal 450 cennych eksponatów. Wśród nich Madonna z Dzieciątkiem – późnogotycka rzeźba ze zbiorów Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. Jak informuje dyrektor jarosławskiego muzeum Konrad Sawiński, monumentalna ekspozycja prezentowana na Wawelu pokazywać ma rozwój sztuki i kultury w Rzeczypospolitej w XVI wieku, za czasów panowania ostatnich Jagiellonów.
– „Obraz Złotego Wieku” to jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych wystaw tego roku – zapowiada.
Reklama
Ekspozycja prezentowana będzie na Zamku Królewskim w Krakowie od 15 września. Bogatą kolekcję zbiorów, ukazującą rozkwit kultury i sztuki w państwie polsko-litewskim pod panowaniem Zygmunta I i Zygmunta Augusta, oglądać będzie można tam aż do połowy grudnia.
Głównym założeniem wspomnianej wystawy ma być zgodne z realiami epoki przedstawienie dziedzictwa kulturalnego i artystycznego krajów pozostających pod berłem ostatnich Jagiellonów. Jej częścią mają być nie tylko znane...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 65% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze