Reklama

Pięciu artystów

15/01/2015 15:50

Galeria „Rynek 6” Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu rozpoczęła sezon wystawienniczy 2015 od ciekawej wystawy, na której prezentowane są: fotografia, malarstwo, rysunek i rzeźba.

Takie zróżnicowanie gatunków i technik na jednej wystawie, w jednej sali, często niesie ze sobą niebezpieczeństwo eklektyzmu. Jednak w tym przypadku prace pięciu autorów, pomimo różnych form, znakomicie się uzupełniają i stanowią zwartą, przemyślaną całość. Artyści tworzący w różnych technikach podjęli dialog w obrębie sztuki nieprzedstawiającej, na poły abstrakcyjnej, co na przykład w fotografii bywa niezwykle trudne. Rysunek Barbary GancarzBłońskiej, fotografie Tomáša Agata Błońskiego, malarstwo Stanisława Góreckiego i Jana Siuty oraz rzeźba (szkło) Marii Siuty-Góreckiej świetnie ze sobą korespondują i prowadzą odbiorcę w świat formy, nieskrępowanej niczym wyobraźni. Takie efekty są możliwe, kiedy zestawi się dzieła artystów dojrzałych, z bogatym dorobkiem, rozumiejących się nawzajem, czego dowodem jest wystawa w Galerii Rynek 6. 
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości