Reklama

Pięciu Niedźwiadków na konsultacji kadry

Kacper Walciszewski, Paweł Strzępek, Szymon Janczak, Szymon Prusak i Bartosz Kosior – oto kolejna piątka podopiecznych Daniela Puchalskiego z Niedźwiadków-Hensfort Przemyśl, która kilka dni temu udała się na konsultację reprezentacji Polski U-16 do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

– Mamy w Przemyślu doskonały zespół klubowy, oczywistym więc jest, że na tak zwanym etapie selekcji wielu z nich jest powoływana do reprezentacji Polski – tłumaczy popularny „Daniuś”, który równocześnie jest trenerem reprezentacji Polski U-16. – Wiem co robię, znam się na swojej pracy i nie dopuszczę, aby ktokolwiek posądził mnie o wspieranie swoich zawodników. Każdy, kto zasługuje na szansę gry na poziomie międzynarodowym, dostaje i dostawać ją będzie. W dotychczasowych turniejach, w których uczestniczyła reprezentacja Polski z naszego zespołu wystąpili: Wiktor Słaby, Kacper Walciszewski, Szymon Janczak oraz Karol Radoń. W szkoleniu centralnym uczestniczą ponadto: Jakub Kucharski, Paweł Strzępek, Szymon Prusak, Bartosz Kosior oraz Rafał Serwański – wyjaśnił D. Puchalski.

Obecnie reprezentacja Polski przygotowuje się do zakończenia pierwszego  etapu szkolenia. W okresie między świątecznym zagra na Słowacji mocno obsadzony turniej „Nadziei Olimpijskich”. Także w grudniu br. ma w planach udział w prestiżowym turnieju w Hiszpanii, gdzie zmierzy się m.in. z gospodarzami, Włochami oraz Turkami. Te mecze odpowiedzą na pytanie, jak Polska wygląda na tle najlepszych w Europie. Od stycznia  2016 r. rozpoczynają się bezpośrednie  przygotowania do Mistrzostw Europy.

Reklama

Pracy po pachy

Na co dzień „Daniuś” opracowuje plan szkolenia i pracuje nad jego realizacją w ramach autorskiego projektu Niedźwiadki-Hensfort Przemyśl w Gimnazjum „Morawa”. Od dwóch lat odpowiada także za szkolenie chłopców rocznika 2000 w skali kraju, będąc trenerem głównym reprezentacji Polski kadetów.

Pracy ma bardzo dużo. W całości podporządkował się rytmowi rozgrywek klubowych oraz turniejów i konsultacji szkoleniowych kadry. – Mierzę siły na zamiary. Nie mogę przecież zawalić pracy z moimi chłopakami. Nominacja na trenera kadry zbiegła się z utratą pełnego etatu w moim macierzystym liceum. Ale życie nie znosi pustki, wolny czas szybko wypełniły mi obowiązki reprezentacyjne. Muszę po raz kolejny podkreślić doskonałą współpracę z Gimnazjum „Morawa”. Spotkaliśmy tam ludzi szczerze rozumiejących swoją rolę w procesie edukacyjnym młodzieży. Nauczyciele oraz dyrektor szkoły potrafią zrozumieć wyjątkowość zadań sportowych naszych zawodników i nie rezygnować z egzekwowania wymagań edukacyjnych. Nasi chłopcy do bardzo dobrzy uczniowie. Mamy laureatów olimpiady przedmiotowej na poziomie województwa, a w trzeciej klasie będzie jeszcze lepiej – podsumował D. Puchalski.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama