Samorządy lokalne Tarnobrzega i Kamieńca Ząbkowickiego (województwo dolnośląskie) przekazały sprzęt powodzianom z powiatu jarosławskiego. Ten dzisiaj, 25 kwietnia br., trafił do najbardziej poszkodowanych.
18 kwietnia br., w Wielki Piątek, Jarosław i powiat jarosławski zmierzył się z potężnym żywiołem. Superkomórka burzowa zalała ponad 150 posesji w gminie Pawłosiów, uszkodziła urząd gminy, szkołę, stadion, a także spowodowała szkody m.in. w Chłopicach czy Kidałowicach.
Ledwie kilka miesięcy temu, w październiku ub.r., gdy wielka powódź nawiedziła i zniszczyła wiele miejscowości na Dolnym Śląsku, z inicjatywy starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza, zorganizowana została zbiórka, w którą natychmiast włączyli się mieszkańcy jarosławskiego powiatu. Dzięki ich empatii i wielkim sercom udało się zebrać mnóstwo: wody, żywności, środków higieny, agregatów, łopat oraz osuszaczy. Magazyny starostwa zapełniły się w mig, a zarząd powiatu przekazał dodatkowo 60 tys. zł na zakup m.in. 100 łopat i 34 agregatów.
Tym razem to powiat jarosławski otrzymał pomoc. Samorządy lokalne Tarnobrzega i Kamieńca Ząbkowickiego dostarczyły 14 osuszaczy, 32 grzejniki elektryczne i płyny do dezynfekcji, które dzisiaj, 25 kwietnia br., trafiły do poszkodowanych mieszkańców powiatu.
– Serdeczne podziękowania w imieniu mieszkańców składamy prezydentowi Tarnobrzega Łukaszowi Nowakowi i burmistrzowi Kamieńca Ząbkowickiego Sylwestrowi Kowalowi za okazane wsparcie. To naprawdę piękna solidarność, piękne gesty, które sprawiają, że wiara w człowieka ma bardzo mocne fundamenty
Reklama
– powiedział starosta jarosławski K. Dziukiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze