Prawie 1 mln zł kosztował kompleks sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowy tuż obok Zespołu Szkół w Huwnikach w gminie Fredropol. 25 października br. doszło do oficjalnego oddania go do użytku.
Na otwarcie przybyło wielu gości, bo i okazja była znamienita. Wśród nich znaleźli się m.in.: wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, poseł na Sejm RP Marek Kuchciński, starosta przemyski Jan Pączek, członek Zarządu Powiatu Przemyskiego Ryszard Gołębiewski, władze gminy za czele z wójtem Mariuszem Śnieżkiem i sekretarzem Leszkiem Urbanem, przewodniczący Rady Gminy Fredropol Józef Gierczak, nauczyciele, rodzice, uczniowie i mieszkańcy Huwnik[paywall].Obecni byli także gwardian klasztoru Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej o. Krzysztof Hura czy komendant Placówki Straży Granicznej w Huwnikach ppłk Robert Cwynar. Gospodarzem ceremonii była dyrektor Zespołu Szkół w Huwnikach Agnieszka Misiewicz.
Na kompleks sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowy w Huwnikach składają się m.in.: boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy sztucznej wraz z piłkochwytami, boisko o nawierzchni poliuretanowej do siatkówki wraz z piłkochwytami, bieżnia lekkoatletyczna prosta 5-torowa, skocznia do skoku w dal z rozbiegiem, skatepark, siłownia zewnętrzna. Łączny koszt inwestycji to 998 tys. 661 zł, z czego 478 tys. 893 zł to dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska 2020”. Pozostała kwota to środki własne gminy Fredropol.
Poświęcenia kompleksu dokonał biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej Stanisław Jamrozek, który w kapłańskim ornacie pozostał tylko chwilę. Później w koszulce z nr 4 zagrał w meczu księża vs. samorządowcy. Kapitanem tej drugiej drużyny był wójt gminy M. Śnieżek. Bp S. Jamrozek zagrał w zwycięskiej drużynie, która pokonała samorządowców 5:2. Przyznać trzeba, że umiejętności dryblingu, panowania nad piłką czy przeglądu pola pozazdrościć mu może niejeden młodzian...
Uroczystość była okazją dla władz gminy Fredropol do podsumowań inwestycji i podziękowań za wsparcie. Starosta przemyski Jan Pączek otrzymał okoliczny grawerton z podziękowaniami za wszelką pomoc okazaną zespołowi szkół. A z kolei J. Pączek przekazał na ręce dyrektor A. Misiewicz piłki dla dzieci i młodzieży, które z pewnością przydadzą się do zabaw i ćwiczeń w nowo otwartym sportowo-rekreacyjnym kompleksie.
– To bardzo ważna i pożyteczna inwestycja. Wybudowaliśmy najpierw salę sportową przy tej szkole, ale wokół był ogromny teren. Typowe gruzowisko, niebezpieczne dla dzieci i młodzieży. Padł pomysł, aby tę działkę jakoś zaadaptować. Oczywiście pod kątem sportowo-rekreacyjnym. Napisaliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu. Dostaliśmy dofinansowanie. Dzięki tym pieniądzom, a także środkom własnym udało się! To zarówno dla dzieci i młodzieży z huwnickiego zespołu szkół, jak i mieszkańców Huwnik znakomite miejsce do aktywnego spędzania czasu – powiedział wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek. – Ale to nie koniec. Marzy się nam na tym samym terenie wybudowanie dużej stołówki w miejscu starej szkoły i kilku domków rekreacyjnych. Można byłoby tam organizować obozy, spotkania, kolonie czy półkolonie. Infrastruktura byłaby znakomita. Całość mogłaby na siebie zarabiać. Myślę, że podczas wakacji obłożenie byłoby stuprocentowe – podsumował M. Śnieżek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Hello there! It was nice reading this :)
Ok, thanks for the information and have a good day! https://panoramacharter.ltd/ https://19216811.bid/