Reklama

Piękny kompleks otwarty! Biskup „szalał” z piłką [ZDJĘCIA]

Prawie 1 mln zł kosztował kompleks sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowy tuż obok Zespołu Szkół w Huwnikach w gminie Fredropol. 25 października br. doszło do oficjalnego oddania go do użytku.

Na otwarcie przybyło wielu gości, bo i okazja była znamienita. Wśród nich znaleźli się m.in.: wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, poseł na Sejm RP Marek Kuchciński, starosta przemyski Jan Pączek, członek Zarządu Powiatu Przemyskiego Ryszard Gołębiewski, władze gminy za czele z wójtem Mariuszem Śnieżkiem i sekretarzem Leszkiem Urbanem, przewodniczący Rady Gminy Fredropol Józef Gierczak, nauczyciele, rodzice, uczniowie i mieszkańcy Huwnik[paywall].Obecni byli także gwardian klasztoru Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej o. Krzysztof Hura czy komendant Placówki Straży Granicznej w Huwnikach ppłk Robert Cwynar. Gospodarzem ceremonii była dyrektor Zespołu Szkół w Huwnikach Agnieszka Misiewicz.

Imponujący zestaw

Na kompleks sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowy w Huwnikach składają się m.in.: boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy sztucznej wraz z piłkochwytami, boisko o nawierzchni poliuretanowej do siatkówki wraz z piłkochwytami, bieżnia lekkoatletyczna prosta 5-torowa, skocznia do skoku w dal z rozbiegiem, skatepark, siłownia zewnętrzna. Łączny koszt inwestycji to 998 tys. 661 zł, z czego 478 tys. 893 zł to dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska 2020”. Pozostała kwota to środki własne gminy Fredropol.

Reklama

Poświęcenia kompleksu dokonał biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej Stanisław Jamrozek, który w kapłańskim ornacie pozostał tylko chwilę. Później w koszulce z nr 4 zagrał w meczu księża vs. samorządowcy. Kapitanem tej drugiej drużyny był wójt gminy M. Śnieżek. Bp S. Jamrozek zagrał w zwycięskiej drużynie, która pokonała samorządowców 5:2. Przyznać trzeba, że umiejętności dryblingu, panowania nad piłką czy przeglądu pola pozazdrościć mu może niejeden młodzian...

Chcą jeszcze stołówki i kilku domków

Uroczystość była okazją dla władz gminy Fredropol do podsumowań inwestycji i podziękowań za wsparcie. Starosta przemyski Jan Pączek otrzymał okoliczny grawerton z podziękowaniami za wszelką pomoc okazaną zespołowi szkół. A z kolei J. Pączek przekazał  na ręce dyrektor A. Misiewicz piłki dla dzieci i młodzieży, które z pewnością przydadzą się do zabaw i ćwiczeń w nowo otwartym sportowo-rekreacyjnym kompleksie.

– To bardzo ważna i pożyteczna inwestycja. Wybudowaliśmy najpierw salę sportową przy tej szkole, ale wokół był ogromny teren. Typowe gruzowisko, niebezpieczne dla dzieci i młodzieży. Padł pomysł, aby tę działkę jakoś zaadaptować. Oczywiście pod kątem sportowo-rekreacyjnym. Napisaliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu. Dostaliśmy dofinansowanie. Dzięki tym pieniądzom, a także środkom własnym udało się! To zarówno dla dzieci i młodzieży z huwnickiego zespołu szkół, jak i mieszkańców Huwnik znakomite miejsce do aktywnego spędzania czasu – powiedział wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek. – Ale to nie koniec. Marzy się nam na tym samym terenie wybudowanie dużej stołówki w miejscu starej szkoły i kilku domków rekreacyjnych. Można byłoby tam organizować obozy, spotkania, kolonie czy półkolonie. Infrastruktura byłaby znakomita. Całość mogłaby na siebie zarabiać. Myślę, że podczas wakacji obłożenie byłoby stuprocentowe – podsumował M. Śnieżek.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-11-09 12:59:06

    Hello there! It was nice reading this  :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-12-16 11:18:58

    Ok, thanks for the information and have a good day! https://panoramacharter.ltd/  https://19216811.bid/ 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama