Dzisiejszego, 4 lipca br., ranka kilkudziesięciosobowa grupa pielgrzymów wyruszyła spod przemyskiej archikatedry na Jasną Górę. To już 44. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka. W tym roku odbywa się pod hasłem „Z Maryją we wspólnocie Kościoła”.
Na czele grupy wyruszył metropolita przemyski abp Adam Szal. Pielgrzymów żegnali także były metropolita przemyski, arcybiskup senior Józef Michalik i proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela ks. prałat Mieczysław Rusin. Hasło tegorocznej pielgrzymki związane jest bezpośrednio z realizacją programu duszpasterskiego na 2024 r.
Po mszy św. o g. 7 w pieszą podróż do Częstochowy wybrały się dwie grupy – św. Jacka pod przewodnictwem ks. Marcina Wilka oraz św. Kazimierza pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Szybiaka. Kolejne grupy dołączą do nich już na trasie (Radymno, Lesko, Jarosław, Leżajsk, Brzozów, Przeworsk, Łańcut, Krosno). Pielgrzymi na Jasną Górę dotrą 15 lipca br., uczestnicząc tam w mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze