Reklama

Pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Wojewoda podkarpacka Małgorzata Chomycz-Śmigielska wystąpiła do ministra administracji i cyfryzacji o przyznanie środków finansowych z budżetu państwa w kwocie 6 mln 980 tys. zł na realizację priorytetowych zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych na terenie Podkarpacia.

Jak poinformowała rzecznik prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, to odpowiedź na potrzeby zgłoszone przez samorządy. Pomoc finansowa trafi do 36 samorządów z regionu. Środki zostaną przeznaczone na remonty i przebudowę dróg zniszczonych w wyniku intensywnych opadów deszczu w poprzednich latach. Od 2010 r. do tej pory z budżetu państwa na odbudowę zniszczeń w infrastrukturze komunalnej w regionie z budżetu państwa przeznaczono już ponad 700 mln zł.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości