Wojewoda podkarpacka Małgorzata Chomycz-Śmigielska wystąpiła do ministra administracji i cyfryzacji o przyznanie środków finansowych z budżetu państwa w kwocie 6 mln 980 tys. zł na realizację priorytetowych zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych na terenie Podkarpacia.
Jak poinformowała rzecznik prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, to odpowiedź na potrzeby zgłoszone przez samorządy. Pomoc finansowa trafi do 36 samorządów z regionu. Środki zostaną przeznaczone na remonty i przebudowę dróg zniszczonych w wyniku intensywnych opadów deszczu w poprzednich latach. Od 2010 r. do tej pory z budżetu państwa na odbudowę zniszczeń w infrastrukturze komunalnej w regionie z budżetu państwa przeznaczono już ponad 700 mln zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze